27 May 2008

Çıldırmayan Kalmasın

Yerli malı yurdun malı harika tv programlarımız sabahın köründen gecenin bi yarısına kadar sürüyor. Ama haklarını yememek lazım, her biri çok yaratıcılar ve hiçbir format yurtdışından araklanmamış.. Orjinal türk işi yani...

Neler mi? Mesela evlendirme programları. Türkiye'de dönem dönem program modaları oluyor (gözlemlediğim kadarıyla). Bi ara sabah programlarında ağlama, kavga, gürültü kopuyodu. Şimdi yine varlar ama daha az. Araya serpiştiriyolar. Geçen sabah programlarından birine (adı sabah sadece, artık akşamüstüne kadar uzayacak nerdeyse )
Petek Dinçöz'ün programına rastaldım. Ekranda 17 ağustos depreminin yeni ortaya çıkan görüntüleri vardı. Yıkılmış binalar, ölüler yerlerde. Yakınlarını arayanlar, bulmuşta ağlayanlar. Gerçekten çok kötüydü hemen değiştirdim, dayanamadım. Ama bu arada da stüdyodakiler ağlıyodu doğal olarak. Neyse bi 10 dk. sonra tekrar aynı programa rastladığımda herkes ayapa kalkmış göbek atıyodu. Gerçekten kalakaldım öyle. Nasıl bi psikolojileri var ki bu insanların, Türkiye'nin en büyük acılarından biri olmuş bi depremin görüntülerinin ardından bikaç dakika içerisinde bi şarkıya eşlik edip hoplamaya başlıyolar.. Anlamadım, anlayamayacağım da....

Bi başka cinnet olayı ise şu evlendirme programları. Yeni akım ise bu. Çeşit çeşit kanallarda çeşit çeşit danslarla insanları evlendirmeye çalışan başka insanlar.. Şimdi soruyorum ben onlara;
1. evlenmek çok matah bişey midir? Evlenenlerin başı göğe mi ermektedir? Eğer erdiyse benimki neden yeryüzündedir de gökle buluşamamıştır?
2. hadi göğe erdi diyelim, evlenmek bu kadar basit midir? bi programda tanışıp 3 hafta sonra evlenip nasıl bi hayat sürdürülür?
3. acaba evlenen bu insanların % kaçı mutludur?
4. bi de en merak ettiğim şey bu formatı kim bulmuştur?
5. Daha da merak ettiğim kimler izler?
6. O da olmadı daha daha merak ettiğim insanlar neden o programlara çıkar?
7. Bi dolu insanın önünde kaç para maaş aldıklarını söylerken kendilerini kötü hissetmezler mi? Sana ne be kadın dememek için nasıl tutarlar kendilerini?
8. Bi de izdivaç kelimesini kaç yüzyıldır kullanmıyoruz acaba?
9. evlenmeyen kalmasın sloganını bulan kişiye de ne desem? Hiç yormayayım ben en iyisi kendimi...
10. bari göbek atmayın!!
oooofff of!

4 yorum:

KokoSh dedi ki...

Evlilik programlarına ben de uyuz oluyorum!!!!
Bunu sitemde de dile getirmiştim zaten.
Iyyyykkkk yani!

lale dedi ki...

neyseki bittiler galiba kokoş, yazdan mıdır nedir?
kışa kadar da inşallah düzgün bi iş bulmuş olucam da bi daha görmek zorunda bile kalmicam.

Adsız dedi ki...

hadi evlendiriyosunuz bari göbek atmayın!
şiddetle katılıyorum...

lale dedi ki...

başladılar ama yine..

ben dönen tanıtımları görünce şok oldum, ne çabuk geldi sonbahar, ben yokluklarında varlık süreçlerinde yaşattıkları tramvaları silmekle uğraşıyordum.

hala daha da düzelmiş sayılmam...