7 Tem 2008

Konser (net ve kısa bi başlık işte daha noolsun?)

Geçen akşam Nilüfer konserindeydim. Ben Nilürfer'i pek sevmem, uyuz olmam ama konserine de gitmek istemem yani.. Neyse, ablamın zoruyla (yine bi zorlama!) gittk bi kere.. Konser başlamadan bile saatime bakıyodum, of ne zaman biter acaba diye.. Sonra Nilüfer çıktı sahneye, konserin ilk yarısı üzerindeki müthiş elbise ve ayakkabıyı süzmekle geçti, ne çabuk bitti anlamadım :)
Arada çok eğlenmekte olan ablamın kulağına ''ayakkabısı var ya d&g bilmem kaç ytl, yok takısı şurdan burdan'' gibi şeyler söyleyerek oyalandım ki ablam ''vay be kızım nerden biliyosun hepsini'' desin, benim de hoşuma gitsin :) Sonuç olarak pek sevmediğim Nilüfer'i konserinden çıkarken sevmiş bulundum (gerek giyim kuşam zevki, gerek hanımefendiliği, gerekse de güzel sesiyle).. Ama öyle sanıyorum ki yine de bi daha konserine gitmem :)
Gelelim yazımı bloğuma yakışır bi hale getirecek ayrıntılara...
Bi kere arkamda konserin Açıkhava'da olmasından kuvvet alıp sigara içen bi dişi ayı vardı. Dalıcaktım, başkası daldı. Önümdeki sırada ise 2-3 şarkıda bir yanındakini de zorla kaldırıp oynamaya başlayan bi dişi ayı daha vardı. Anma cüsse ve davranış tarzıyla ''ayı'' sıfatını resmen hakediyodu bence. Yanında da kocası mı nedir artık biri vardı. Adam bira içip durdu bütün konser boyunca, yanındaki ayı kadın oynuyorum sanıpta koca popsunu bi oyana bi o yana sallarken o popo her defasında adamın tam suratına denk geliyodu. E bu duruma da olsa olsa birayla katlanılır gerçekten... Adama acıdım ya, o popo her dalgalanarak adama doğru yaklaştığında biradan bi yudum daha alıyodu :) Çok komikti.
Gelelim seğirci-şarkıcı diyaloglarına. Nilüfer istediğiniz şarkıları bana söyleyin dedi. İnsanlar saydılar işte şudur budur diye. Ama bu isteklerinden yarısını bile söyleyemedi. Çünkü nerdeyse hemen hepsi Kayahan tarafından yasaklanmış. Ben bunu bilmiyodum, çok şaşırdım... Kayahan'ı hiç sevmem, adam 100 yıldır aynı askılıkla yaşıyo ya. İnanamıyorum. Heralde yapışmıştır o vücuduna. Ben çocuktum o Kayahan ''bir aslan miyav dedi minik fare kükredi'' isimli harika parçasını Trt'de falan söylerdi. Taaa o zamanlar o askı yine üstündeydi çok iyi hatırlıyorum. Tamam bi insan tarzını oturtmuş olabilir buna söylicek bişeyim yok, ama tarz diye de 100 yıldır aynı askıyı oturtmazsın vücuduna dimi?? Ayrıca o şarkıları sen söylesen noolur, seni kim dinliyo çok merak ediyorum. Kadın söylüyo işte sesi de ne kadar güzel, ayrıca kariyerinde ''bi aslan miyav dedi'' gibi bi hata da yapmamış. Ne istiyosun ki?? Ayrıca her ikinizin de çocuklarına bakıyorum da Nilüfer'in kızı çok tatlı gerçekten. Kendi halinde bi çocuk. Ama Kayahan senin o ''iyyyykkk'' sesli gıcık kızın var ya, ona tahammül edemiyorum gerçektende.... Reklamlara falan çıkmıştı bide. Ay sevimli olucam diye yani o çocuk şekilden şekle girmişti..
Ayrıca büyük kızın da Tayfun'la evlenmişti (onun hakkında bu cümle yeterli olacaktır daha fazla açıklama yapmama gerek yok). Neyse şimdi bana da dava açar, ben de banyoda falan onun şarkılarını söyleyemem yasaklanırım neme lazım dimi ama...
Her neyse.. Bu konserden çıkardığım sonuçlar şunlar,
- yaz da olsa açık ayakkabıyla ve ince bir üstle Açıkhava'da konsere gitmeyin, donarsınız,
- ablanızı seviyosanız istemeseniz de onun için bişeyler yapın, o mutlu olunca siz de oluyosunuz,
- açıkhava'da konsere gitmeden evvel Cevahir'e uğrayın, Bershka'da indirim var :),
- Nilüfer bu yaşında hala incecik, siz de kilo almayın,
- Nilüfer çok zevkli bi kadın, harika giyiniyo,
- Nilüfer çok az makyaj yapmıştı ve çok tatlı gözüküyodu, kendinizi güzel olucam sanıpta boya küpüne çevirmeyin,
- Kayahan'ın ''bir aslan miyav dedi'' şarkısını çocuklarınıza dinletmeyin, ya Tayfun'la evlenirler yada reklamlarda sevimli çıkıcam diye psikolojileri bozulur, garip bişeye dönüşürler...

Hiç yorum yok: