25 Tem 2008

Beceriksiz Veteriner

Dün kedimi götürdüğüm veterinerde bi tane suratı sivilce dolu, kısa boylu, yeni yetme bi stajer vardı. Benim kızıma da laf etti, uçuyodum az daha ama ya sabır dedim sustum.
Kızım dışarı çıkmış, gitmekten nefret ettiği bi yere veterinere gitmiş, buz gibi soğuk bi masanın üzerine koymuşsunuz, biriniz dişlerine bakıyo biriniz gözkapaklarına.. Çekiştirip duruyosunuz. Ondan sonra da size tıss pıss yapınca laf ediyosunuz. Yok efendim neymiş ''sadece tipi iranmış da geri kalan herşeyi huyu suyu tekirmiş'', ''az önce başka bi kediye neler neler yapmışlar da bişe yapmamış , bizimkine ne yapmış ki tıss yapıyomuş''..

Bi kere sen nasıl stajer veterinersin, önce şunları öğren;

1. tekirler kedi türleri arasında en uysal olanlardır. Şimdiye kadar baktığım (ki çok kedi baktım) kediler içinde oyuncu ve kucaktan inmeyen yegane türdür.
2. tekir olmak kötü bişey değildir, kızıma tekirsin falan diyosun, onlar da çok güzellerdir.
3. kedi dediğin yabancı bi yere gittiğinde huzursuz olur, köpek sahibine kedi evine düşkün derler.
4. iran kedileri zaten aileden sadece bir kişi seçip onunla takılılar, hiç evdeki iki kişiye birden sevgi gösteren bi iran görmedim. Zira bizimki de benimle kankadır, şu an klavyenin yanında mışıl mışıl uyuyo ve dünyanın en tatlı kedisi bence.
5. sen nasıl mezun olucaksın? Bence olma, hayvanlara karından çok zararın olur. Zira bunu sevgili veteriner hekimimiz de farketmiş olacak ki muayene boyunca ona sadece bi peçete vererek yardımcı oldun, onu da kullanmadı zaten..
Sen kiiiim ( o sivilceli suratınla) benim şu dünyalar güzeli kızıma laf söylemek kim? Hıh!

Hiç yorum yok: