4 Ağu 2008

Romantik Komedi Olmasın

Film izliyorum, mesela romantik komedi olsun.. O film boyunca neler olursa olsun biliyorum ki sonunda o çift birleşecek. Şimdi izlememin ne heyecanı kaldı? Değişen hiçbişey yok, sadece içerik değişiyo. Birinde İtalya'da geçiyo, birinde Amerika'da. Ya kız kaybolur, hafızasını kaybeder ne biliim bunun gibi bi sürü seçenek var. Ama kesin olan tek şey sonu, mutlu son. Onlar birleşecekler, ve sanki sonra hayatları Alice Harikalar Diyarında geçecek. Bence asıl Harikalar Diyarı birleşmelerinden önce olan kısım, zavallılar.. Haberleri yok.
Sonra mesela yaratıklı olsun filmimiz, uzaylılar dünyayı bassın. Ama illa ki Amerika'yı bassınlar. 7-8 kişi olsun , biri zencidir, bi sarışın ve bi şişko illa ki vardır. İlk bunlar ölür, genelde sarışın olan. Sırayla şişko ve zenci.. Ee sonu? Yine dünya kurtulur. En fazla bi tane yaratık yumurtası görürüz son karede, o kadar. İlla ki kurtuluruz, illa ki mutlu son olur. Hep kötüler kaybeder.
Yok mu be şöyle mutsuz bitecek bi film? Ama adamakıllı, izleyeyim romantik komedimi. Sonra bunlar ayrılsın birbirlerini kaybetsinler. Değişik bişey olsun.
Bi de herşey son dakikada olur. Adam elindeki bıçağı tam kadına saplayacakken arkadan gelen kurşun adamı öldürür, kadın kurtulur.. Hadi ordan. Ne kadar saçma.. Heyecanlı mı oldu şimdi bu? E ben zaten biliyorum o kadının ölmeyeceğini..
Yani işin özü şu ki ben film izlemekten de sıkıldım. Hele bi de digiturk sürekli aynı filmleri vermiyo mu uyuz oluyorum.

not: bi yazımda demişim ki hep romantik komedi olsun. yok öyle bişey, unutun. ben demedim onu, demek ki uyuzun da mutlu zamanları oluyomuş. mutlu mutlu film izlemek istiyomuş. ama şu an o an değil...

Hiç yorum yok: