13 Ağu 2008

Maddiyatçıyım, Dış Görünüşe de Gereğinden Fazla Önem Veriyorum, Var Mı Ötesi?

Yaprak Dökümü tek takip ettiğim dizi.. Bence çok güzel..
Ama tabiki uyuz cadı durur mu? Bu dizide de uyuz olduğum şeyler var.

Fikret o kaynanasına neden o kadar katlanıyo? Ben olsam eve dönerdim. Nasılsa aralarıda düzeldi ailesiyle. Hayır bana hiç inandırıcı gelmiyo, elalemin çocuklarına bakıcam bi de o kaynanayı mı çekicem? Ne diye çekicem ki o kadını? Hoş biz izleyelim diye öyle ama. Sonuçta Fikret eve dönse, babası da Necla'yı eve almasa dizi biter. Bitsin bari ama mantıklı olsun yani. Dizideki herksete bi sabır bi sabır.. Gerçek hayatta kimse o kadar sabırlı diildir. Olmasın da zaten.
Niye hepiniz herşeye susuyosunuz? Yok efendim millet Fikret'in kocasıyla aşkına özeniyomuş. Kusura bakmayın, maddiyatçı falan dersiniz ama ben o adamla hiç mutlu olunabileceğine inanmıyorum. Ev gecekondu, bi acayip. Madem karısını çok seviyo iki eşya alıversin eve dimi?

Bi kere annesinin evi yok mu? Yolla oraya, kadın sapasağlam. Takılsın orda. Yok hem karımı hoş tutiim hem annemi. Yok öyle yağma. Anneni de hoş tut ama anne anne değilki, baş belası. Yolla evine gitsin.

Peki o salak Fikret'e noluyo acaba? Hadi kocanın annesi, senin neyin? Kadın uyuzun teki. İki laf sok, kavga et azıcık ağarlığını koy. Yok alttan al alttan al. Tövbe tövbeee... Yok neymiş zamanla öyle davranırsa kaynanası da sevmeyi öğrenicekmiş.. Hahaaay güliim bari. Hadi ordan kızım, manyak mısın nesin?

Bi de ben normal hayatta da filmlerde dizilerde de herkesin sevdiği tipleri pek sevemem, nedense artık. Mesela dediğim gibi Fikret, ben sevemedim o kadını. Sonra olaylara bakılırsa Leyla haklı, herkes acıyo ona. Necla'ya kızıyolar. Valla ben Necla'yı tutuyorum. Napiim Leyla çirkin, Necla'da esmer güzeli. İnsanın içinden çirkine hak veresi gelmiyo.. Üzgünüm... Hayır diilim...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

meraba lale hanım
bende yaprak dökümü dizisini beğenerek seyrediyorum. aynı noktalara ben de uyuz oluyorum!!!
fikret in bu kadar sabırlı olması yapmacık görünüyor. tahsin i de sevmiyorum... gerçekçi olalım gerçekten. küçücük gecekonduda kaç kişi yaşıyorlar... ne evin içi güzel ne dışı...
fikret neden o taşralı adama katlanıyor bilmem!
leyla çirkin,uyuz...
necla güzeller güzeli...esmer güzeli ama beyaz tenli bu onu daha güzel yapıyo:):)

lale dedi ki...

valla haklısınız.
o minnacık evde dandik bi adamla, dandik bi kaynanayla yaşayıp gidiyo işte.
bi de sonra aferin fikret'e diyolar.
bence aptalsın fikretcim!