18 Ağu 2008

İkoncan, Tikican

Şu tikiler var ya..
Hani Nişantaşı'nda botokslu, solaryumlu, marka çanta ve kıyafetli, eller her daim manikrülü, saçlar fönlü, bakımlı olmaktan öldü ölecek tipler... İşte onlara çok pis gıcığım...

Bu hallerine gıcığım, o tamam da özellikle ismi 'Nişantaşı' olan semte 'Nişantaş' demelerine...
Ne o şimdi? Kısaltma mı, yoksa sana ayrı bi hava mı katıyo? Ben zaten hep buralıydım demek oluyo galiba. Noolmuş yani? ''Hep tikiydim yani, öz tiki benim bi kere''.
Hani Bağdat caddesi'ne 'Cadde' demek gibi mi? Bak ona hiç takılmıyorum, o cidden kısatma. Bi kelimeyi olduğu gibi atıyosun ve hala amacına hizmet ediyo. Anlatmak istediği yeri de anlatıyo hem de kısacık oluyo, çok uğraşmıyosun..

Ama ya 'Nişantaş'? Bu ne biçim bi kısaltma? 9 harfli bi kelimeyi 8 harfe indirmek mi kısaltma? Sonundaki bi harfi atıver olsun sana kısaltma.. Of anacım of, siz kısaltma olayını sadece eteklerinizde uygulayın bence. Zaten zar zor konuşuyosunuz ana dilinizi.. Cümle 6 kelimeyse içinde 4 tane ingilize kelime var. Bari bi tanesi düzgün kalsın kısalmasın, tamam mı?
Haa pardon ne deriz bi İngilizden çakma Türkler 'bari one ı törkişşş kalsın ok?'

7 yorum:

Adsız dedi ki...

muhahahaaa!? yaw lale'cim, uzulme, onlardan cok var etrafta, istesen de kurtulamazsin yani :o( bi de bence bahsettigin hatunlarin zeka seviyeleri Nisantasi'nin son harfini telaffuz etmeye yetmiyor ne yazik ki, hatta yarim yamalak "Nisantas" demelerine bile sukretmek lazim, muhahahaaa...Ayrica o kullandiklari Ingilizce kelimeleri de dogru durust telaffuz edemiyorlar zaten, ele gune rezil olduklarinin farkinda bile degiller; demek istedigim birak kendi ana dillerini, Ingilizce de konusmaktan acizler...ne yaparsin iste, akil, fikir, zeka bunlar onemli seyler...

pire x

lale dedi ki...

haha gülnurcum valla çok önemli bi noktaya temas etmişsin. ben bunu düşünememiştim, zeka seviyeleri o son harfe yeterli gelmiyo.
doğru valla :)

Yeliz dedi ki...

benden uzak dursunlar mümkünse şımarık şeyler ne olacak:)

Adsız dedi ki...

onlar nişantaşlılar...orası onların...kankasına seslenir gibi nişantaş derler onlara özgü...

lale dedi ki...

hay kankaları başlarında paralansın!
uyuzun alası hepsi...

sevnurboray dedi ki...

birisi nişantaşşşş mı dedi??? tanrım nolur bu konuyu açmayınnn'!!!
sabaha kadar saydırabilirim :(
ömrümü tükettiler arkadaşşşşşşş !!!

lale dedi ki...

puhahhaaha :9
aman sevnur gözünü seveyim başlama, nolur :)
sen de bu konuyla benim ömrümü tükettin valla..