29 Ağu 2008

Buruşuk Supangle

Bi reklam var ya, kadın supangle yapıyo eve gelen çocuklar ''aaaaa babaannem mi geldiiiii???'' diye çığırırken, babaları gelip şöööyle derince bi nefes aldıktan sonra ''aaaaa, aaannnneeee??!!'' diyo.

Ne şimdi bu?
Supangleyi mutlaka babaanne mi yapar?
Supangle yapmak için illa buruşmuş mu olmak lazım?
O evdeki kadıncağız iki tane çocuk doğurmuş alt tarafı bi dandirik tatlıyı mı yapamayacak?

Eğer verilmek istenen mesaj 'anne eli değmiş gibi' yse, evdeki anne değil mi yani?

Ah ben olacaktım o kadının yerinde, aaaahh!

6 yorum:

Adsız dedi ki...

yaw lale'cim donup dolasip ayni konuya geliyoruzzz...Oncelikle bi kere cag disi, genel olarak kadini 5.sinif insan kimligine sokan ahlak degerlerini, anlayisi kesinlikle degistirmeli bu memlekette...ardindan da oyle reklamciyiz, yaraticiyiz, yok aman "concept"i oturttuk gibi yari Ingilizce, yari Turkce konusmayi adet haline getirmis ozenti otesi, yurtdisindaki reklamlardan surekli fikir araklayan insan sinifindan kurtulacaksin...haksiz miyim yahu, soyleyin bana lutfen???

pire xxx

lale dedi ki...

haklısın anacım, kadının adı yok bu memlekette :9

pammuk dedi ki...

Vallahi kadına hakaretin böylesi.Hani şey gibi anee babaannem nerde hani burada bir yerlerde olmalı yok canım sen olamazsın bunu yapan inanmam yine yap bakayım vs vs.gerçekten de yok :):):)

lale dedi ki...

sözkonusu olan da kuzu çevirme sanki. bildiğin dandirikasyon tatlı yani. zavallı kadın iki çocuk doğuruvermiş, bi tatlıyı yapamadı...

Burak dedi ki...

Reklamın şöyle olma ihtimali de yok mudur acaba? Evli kadın yıllardır süpangle (hatta yemek bile) yapmadığı için, çocuklar ve adam da doğal olarak süpangle'yi sadece babaannelerinde yiyorlar, kokusunu duyunca akıllarına bir tek babaanneleri geliyor.

Hırsızın hiç mi suçu yok..?

lale dedi ki...

hah, zaten senden de yemek konusu dışında bir yazıya yorum yapmanı beklemezdim :)

efendim, o kadın hergün yemek yapmak zorunda mıdır acaba? yapmıyo kardeşim, yaptırabiliyo musun? hayır.
nokta.