17 Eki 2008

Deli Kedi

Geçen gece evde kalmadık, sabahtan çıktık gece dışarda kalıp ertesi gün yine geç bir saatte eve döndük. Dolayısıyla bütün bu süre boyunca kedim evde yalnızdı, çok sıkılmış ve bana küsmüş olacağını düşünerek eve geldiğimde tırıldama senfonisi eşliğinde karşılandım.. Ama tek gözü kapalıydı, şaşırdım..
İran kedisi olduğundan gözleri sürekli akar, hergün silerim. İki gündür ilgilenemediğimden oldu sandım, temizledim herhangi bir sorun yok. Ama gözü hala kapalı.

O kadar üzüldüm ki, kendimi suçladım, brakmasaydım gitmeseydim olmazdı, acaba birşey mi battı falan diye.. Sonra aradan bir saat gibi bir süre geçti, eşim oynamayı çok sevdiği lazeri yere tutunca bizimki başladı hoplamaya zıplamaya, bir de baksam ki koocaman olmuş iki gözü ile bana bakıyor.

Seni şeytan, seni numaracı seniii, bunu bilinçli yapıp yapmadığını bilemiyorum ama tesadüfmüş gibi de gelmiyor açıkçası... Bilen varsa da yazarsa sevinirim..

2 yorum:

a. gizem dedi ki...

valla iran kedilerinin gözlerinin aktığını biliorum ama , hani önce akıntıdan olsa, sonrasında da sen silince de hassaslaşıp açmamış olsa gibi bi düşünce geldi ama :)demek lazerle oynarmış koocaman gözlü, numaracı gremlin :P

uyuz cadı dedi ki...

gizemcim tek oyandığı şey lazer diyebiliriz. haa bide sokaktan bulduğum gariban yavru kedilerle oynuyo, ama severken öldürüyo nerdeyse. koca patileriyle ve şişkolupuyla ayı ayı üstlerine falan atlıyo çok komik..

kedilerin var bi psikopat yanı, numara yaptı bence.. vicdan azabı çektim ben de...