16 Eki 2008

Oturun Oturduğunuz Yerde, Evlerinizden Çıkmayın!

Uyuz bir evi sever, hem de çok.. Orada oturmak ister, annesini ve babasını da alır emlakçıya gider fakat O'na evin dün tutulduğu söylenir, uyuzumuz çökmüştür.. Ağlamak ister, ama kendini tutar.

Sonra 'bir ev daha var, siz seversiniz' derler, 'amaaan boşverin ya, ben hem bıktım hem de artık taşınmak falan istemiyorum, zaten cancağazımı başkası almış, yeter' der. Anne, baba ve eş baskısıyla zorla eve bakmak için götürülür. Fena değildir, tutuldu diye üzüldüğünden çok daha lüks ve güzel olmasına rağmen içine bir önceki kadar sinmemiştir. Eşi çeşitli vaatlerle evi istediği şekle sokacağını söyleyerek uyuzu ikna eder, 'tamam' der, 'tutalım'..

Emlak ofisine dönerler, evsahibini aradıklarında yarım saat içinde oraya geleceğini söyler, bir buçuk saatlik bir bekleyiş, sıkılma, patlama, çatlama sonucu adam geldiğinde evi vermekten vazgeçtiğini söyler. Uyuz herkese dalmak ister, çığlık atmak ister, ama yapamaz.
Yapabildikleri sadece sinirden titiremek, surat asmak ve gözlerinin dolması gibi birşeyi değiştiremeyecek tepkilerdir.

O kazma gittikten sonra emlakçı gecenin bir karanlığında 'size başka bir ev göstereceğim' diye tutturur, uyuz 'hayıııır' dese de yine etraftaki baskılar sonucu gitmek zorunda kalır. O salak evi gördüğündeyse 'ya ben bu evi zaten gördüm, beğenmemiştim. yeter ya iki kere neden aynı yere bakıyorum?' diye sinir ve hışımla oradan ayrılır.

Evine döndüğündeyse kendini sinirden gecenin 11 inde mutfak dolaplarını indirmiş herşeyi düzenlerken bulur.
Aynaya baktığındaysa karşısında çok çirkin, burnu kızarmış, rimelleri akmış bir uyuz bulur, siniri daha da çok bozulur, zıbarır yatar..

4 yorum:

İLKAY dedi ki...

Ben şimdiki evimizi alırken ve ondan önceki 2 kira evmizi tutarken sanırım emlakçı katili olup 3. sayfaya manşet olucam diyordum eşime. Hatta bir defasında üstüne okadar para vereceğim adamlar beni şöför ve arabamı taksi gibi kullanmaya kalkınca birde üstüne abuk sabuk konuşunca yolun ortasında durdum indirdim arabadan. Kocam aa ne yaptın ayıp etmişsin ama gibi akşam üstüme gelince ne yapsaydım önce adamları dövüp sonra karakolda hep birlikdemi inseydik dedim. Birkaçını ayırayım hadi de geneli böyle bunların. Haklısın.

uyuz cadı dedi ki...

ilkay ne kadar haklısın ya, ben şimdi sen söyleyince uyandım.. cidden arabamızı da taksi gibi kullanıyolar, niye hep bizim arabayla gidiyoruz ki heryere? bi de üstüne bi dünya para alıcaklar.. bundan sonra ben de arabamla götürmicem.. gıcıklık diil mi, oh olsun..
şu erkekler de nedense pek bi kibarlık meraklısı olmuşlar, ben haklıysam iyi yapmışsın desin. ne diye ayıp olur diyip bide üstümüze geliyolar anlamadım..
ayy emlakç mı? kaçıaksın hemen..

a. gizem dedi ki...

sahibinden, tunalı' ya yürüyerek 15 dk., şuan komple tadilatta olan şirin azıcık minik tatlı bi evimiz var uyuzum, seni ve eşini seveeee seveee kiracımız olarak görmek isteriz :) ama ankarada...
ahhh keşke ben de ankarada kalabilsem uyuzum, seni de buralara taşırdım, iyi de ev sahiplerin olurdu annemler gibi, kedilerimiz de arkadaş olurdu...
masal anlatıyorum dimi :p olsun hayal kurdum yawww :))

uyuz cadı dedi ki...

sağol gizemcim ya çok şekersin, ama galiba biraz hayal :)