1 Kas 2008

Hay İnterneti Kökünden Yasaklayın da Bir Rahat Edin

Herkes delirdi, çok kızdı ben yazmazsam olmaz, bir kere bloğumun namına yakışmaz..

Etrafımdaki bir sürü abuk subuk şeye uyuz oluyorsam eğer, blogger'ın kapatılmış olması beni nasıl delirtmez ki?

Geçen hafta hangi gündü hatırlayamıyorum, dışarıdan çok yorgun bir şekilde kendimi eve atmıştım, uzanmak yerine maillerime bakayım dedim, çünkü bir daha fırsatım olmayacaktı.
Buraya kadar herşey normal, gelen birkaç yorumu onayladım, sonra cevaplamak için bloğuma tıkladım ki o da ne, erişim engellenmiş!

Tabi ki benim aklıma ilk ne gelir? O kadar herkese sataşıyorum, yazdıkça yazıyorum salağın biri gitti şikayet etti bunlar da kapattılar. Öylece ağzım dizlerime deyecek kadar açılmış vaziyette aşağı yukarı onbeş dakika ekrana baktım.. Aklıma ilk gelenler 'kimmiş ulen bu mahkeme, numarası yok mu?' falan gibi saçma şeylerdi.. Sonrasında acaba hangi gerizekalı alındı, söylediklerim sırtını kaşıdı diye düşünüdüm.. Ooo hangi birini düşünsem, o kadar çoklar ki.. Yazdıklarımı gereksiz bulanlar, interneti kirlettiğimi düşünenler vs vs..

Sonra dedim ki 'ben bloğumda kimseye hakaret etmiyorum ki, sadece sinirimi yazıyorum. Ne diye kapatıyorlar, bu ülkede yaşanmaz beee.. Acaba kendime domain alsam oradan mı yazsam? Yok yoook içimden yazmakta gelmiyor artık...' gibi birşeyşer düşündüm. Artık ne kadar saçmalamış olduğumu okudunuz, ama o şok içerisinde ne yapacağımı bilemedim.
Sonrasında ağzımı kapatabilmiş ve yere akmış salyalarımı temizleyebildikten sonra aklıma birkaç bloğa daha bakmak geldi.. O da ne? Şaşkınlığım bin kat daha arttı, Hürriyet'in haberini okudum, sinirlensem mi şaşırsam mı? Ben en iyisi ikisini birden yapayım...

Günlerce etrafta 'bloğum yok artık ya, ama benim birsürü yeni arkadaşım da olmuştu şimdi onlardan nasıl haber alacağım' diye söylene söylene dolaştım. Eşim de 'ee ben sana dedim şunu wp'e taşıyalım' şeklinde haklı ama üzüntümü geçirmeyecek şekilde bıdı bıdı yaptı..

En sonunda blogger açılmış, ama bana göre tekrardan kapanır. Malumunuz bu ülkede kafaya takılan siteler bir daha iflah olmuyor, youtube' a bakın...

Bloğumu hiç istemesemde wp'e taşıyacağım..

4 yorum:

a. gizem dedi ki...

hımm taşıyacak mısın? ben de ciddi ciddi düşündüm ama kapatılmasıyla ilgili değil dee, şu anki çıldırmaml ilgili, nişan elbisesiyle ilgili bi yazdım, kaydet dememe ragmen yok etti yazıyı kaydetmemiş, şimdi yeniden yazmaya üşendim. ah blogspot ahhh
nedir senden şu çektiğimiz?

uyuz cadı dedi ki...

aa o yazıyı da ben google readerde gördüm, sonra sitene tıkladım yok. şaşırdım bende dedim herhalde bi değişiklik yapıyo.
yazın orada duruyo istersen sana kopyalayıp mail atiim fotoğrafı da ekler yayınlarsın şeker :)

Adsız dedi ki...

???

ben de burada bulundugum yerden kil oldum lale'cim; umarim yazdigim mesajlar sana ulasiyordur, bi suredir yazdigim yorumlari blogunda goremeyince killandim dogal olarak...sonra blog yasagindan haberdar oldum, ne diyim hepimize cumleten gecmis olsun...kurunun yaninda yas da yaniyor hikayesine donmus bu olay da bence...

pire xxx

uyuz cadı dedi ki...

öyle oldu gülnurcum valla, maç mı ne koymuşlar bloglarına izinsiz. o yüzden kapanmış...

gelen yorumları onayladım şeker, herhalde blog kapalıyken yorum da yapılamadı..