24 Kas 2008

Vah Vaaaah

Pınar Altuğ' a nasıl bir antipati beslediğimi anlatmak için yeterli bir kelime dağarcığım yok..
Her hareketi, o bilmiş bilmiş konuşmaları, ay ne bileyim yaptığı herşey beni sinir ediyor. İlk ne zaman niye taktım bilemiyorum ama kadını görmeye dayanamıyorum..

Şimdi habere bakın lütfen, yine bir Hürriyet 'haber'i.. Doğru mu yanlış mı bilemiyorum, okuyalım;

''Görüntümde değişiklikler oldu ve hareketlerimde kısıtlanmalar başladı..
Mesela bu yaz sürat motoruna binemedim. Denize atlayarak giremedim, su kayağı yapamadım ve kışın kayağa gidemiyorum. Motosikletimi de garaja kaldırdım.

Alkol alamıyor, her şeyi yiyip içemiyorsun.
Böyle olunca benimle beraber Yağmur’un da hayatı kısıtlanıyor. Duygusallık olarak bakarsak bu durumu birkaç kere yaşadım. Herkesin yaşadığı mide bulantıları, aşermeler ve bayılmalar bende olmadı. Dördüncü katta oturuyorum ve hala evime yürüyerek çıkıyorum. Zahmetsiz bir hamileyim...''

Şİmdi bunları okurken o surat ifadesini, ses tonunu ve bik bik konuşmasını hayal edebiliyorum, iyi ki haberde görüntü yok..

Daha evvel Sibel Can'ın benzer açıklamalarını yazmıştım, şimdi de Pınar Altuğ..
Ya şaka mısınız kardeşim? Vah vah, çok üzüldüm gerçekten, bu yaz sürat motoruna binememiş.

Önceki söylediklerimi tekrarlayacağım, bu ülkede millet ekmek parası bulamıyor, doğalgaz yakamıyor, elektirik kullanamıyor, çocuğunu okutamıyor, siz ne söylediğinizi sanıyorsunuz? Kimsiniz, nesiniz? Bu lüksler nedir? Hayat standartınız yüksek olabilir, ama bunu aç, soğukta ve asgari ücretle hayat savaşı veren insanların gözüne sokmaya ne hakkınız var?

Dünya tersine dönsün istiyorum, başka da birşey demiyorum...

24 yorum:

a. gizem dedi ki...

çokk haklısın, katılıyorum... şte şımarma diye buna deniyor heralde... bizler sonradan şımarsak böyle olurmuyuz bu kadar aptalca cümleler kurar mıyız bilemiyorum ama gerçekten konuşurken ne diyorum diye akıllarına gelmiyor mu acaba?

SEDA dedi ki...

ay çok üzüldüüm şimdii..vah vah o9 ay nasıl geçecek zavallı pınarr!!
Bende hamilelerin kaprislerine sinir oluyorum..bununkide üstü kapalı kapris..ulan bana mı doğuruyonuz ya da ilk doğuran sizler misiniz,banane nasıl peyda ettiysen bazı zevklerinde de mahrum kal,çok ta tınnnnnn...

Aygül dedi ki...

Lalecim pınara bende askerdeyken eşini aldattığı günden beri sinir olurum.Bile bence anne olmayı bile haketmiyor

uyuz cadı dedi ki...

gizoş bilemiyorum bende zengin olsam ne olurum ama, en azından kendi içimde şımarırım. çıkıpta medyada böyle şeyler konuşulunca herkes duyuyor çünkü, düşünmeleri gerekir çok ayıplıyprum..

seda, aynen bende deliriyorum şu hamilelere. dünde konuşuyoduk eşimin annesiyle,işte eskiden otobüslerde hamilelere yer verilirmiş. çok acımasızca gelebilir ama bana ne, kendi zevkine çocuk doğuruyo bide millet kul köle olsun önüne. oh ne ala..
bide sanki bilmiyolar, sonradan sürpriz oluyo. belli ki hamile kalınca herşey değişecek işte, haberin mi yoktu? ay neyse çok kızdım :)

aygül, evet bak bende o olaydan sonra gıcık olmaya başlamış olabilirim. hoş benimki çook eskilere dayanıyo, belki de o değildir bilemedim..

Aymen dedi ki...

ilk insan hamile kaldı sanki. yüz ifadesi benimde zihnimde belirdi. inat uğruna yapıyor sanki hiç doğal değil.

ferulago dedi ki...

Hay Allah, ben de çok üzüldüm şimdi. Ben de bu kış kayağa gidemiyorum, o aklıma geldi dediklerini okuyunca. Geçen kış da gidememiştim, önce ki kış da. Hatta hayatımda hiç gitmedim, kahrolsam yeridir.Geçen gün de televizyonda Mustafa Sandal karısıyla alışverişe gitti, 15.000 YTL'lik bir çanta aldı diye bir şey görmüştüm. Pes diyorum.

uyuz cadı dedi ki...

aymen ne uğruna yapıyor bilemicem ama çok gıcık oluyorum ya, elimde değil.

uyuz cadı dedi ki...

ferugalo, bende hiç gitmedim. üstelik hamile değilim, üstelik atrafımda benimle röportaj yapan 'gazeteciler' ve bu kıytırık iki satırı haber diye gazeteye koyan insanlar yok. ne yapacağım ben şimdi?
kendimi dağlara taşlara vurayım en iyisi..
m.sandal olayı da eğer doğruysa çüşşş diyorum. o paraya kredi çekip araba almayı düşünüyorum desem aradaki şaka gibi uçurup daha bir belli olur herhalde..

Sagır Kedi dedi ki...

Ayy baydıı baydııı bu ünlüler baydı artıkk öff...Geçende çocuğumuzun resimleri için para almayacağız dememiş miydi buuuuuuuuu ve afacanııı ıyyyyy...

SU dedi ki...

o yapmacık konuşmaları, böyle kendini 18 yaşındaki mini mini kızlar gibi yapma çabaları beni deli ediyo cidden, senin dediğin gibi görmeye bile tahammül edemiyorum, bi de kızlarımızın isimlerinin aynı olacak olması daha çok uyuzzzz etti beni...

uyuz cadı dedi ki...

bence alsım, bir hayır kurumuna bağışlasın. sevaba girer

uyuz cadı dedi ki...

su, aynen ya...

Adsız dedi ki...

biraz da zenginin malı züğürdün çenesi olmuş... pınarcığım 3 satırlık açıklama yapmış siz burda 10 tane yorum yapmışınız yaw :))

ozlm dedi ki...

dünyanın en mutlu insanıyım havasına gıcığım bende.
32 dişini gösterip sürekli gergin gergin gülmüyor mu?
Ama giyim tarzını beğeniyorum şimdi hakkınıda yemiyim ;)

uyuz cadı dedi ki...

ozlm, giyim tarzı deyince geçen gün üzerinde 'baby under construction' yazan bir tshirt vardı, çok eğlenceliydi..
ama o kadar yani, daha ilerisi yok benim için :)

uyuz cadı dedi ki...

adsız, cidden ya. amma çok konuşmuşuz :)

www.pureabsinthe.com dedi ki...

Nedense her hamile kalan böyle cozutuyor sanırım?? Tamam iki can taşıyorsun vs. ama.. neyse dur bak iyi oldu bu konuyu blog'da yazıcaktım zaten unutturma sakın..

uyuz cadı dedi ki...

pureabsinthe, yazsana :)

EBRU ve RİMA dedi ki...

bU YAZINI KAÇIRMISIM BEN ŞİMDİ OKUDUM VE ONAYLIYORUM.
Nefret ettiklerim arasında en baş sıralarda yer alır kendisi ve koca memeleri ve kalem ile çızılmış kaşları ve bıktıran mimikleri ve her boku ben bilirim edaları ve şımarıklığı ve uyuz programları ve uyuz kitapları!!!!

Adsız dedi ki...

tüm yazılanlara katılıyorum.
afrikada insnalar açlıktan sinek yiyor ya,böyle bir dünyada yaşarken nasıl şunu yapamıyorum,bunu yapamıyorum,yok eskiden kıyafete bu kadar harcıyordum,artık şu kadar harcıyorum deme şımarıklığını gösterirler?
pınar altuğ u oldum olası sevmem,ama yağmur atacanla evlendikten sonra resmen nefret ettim!!!

uyuz cadı dedi ki...

ebrucum, sen ne kadar doluymuşsun bu konuda.. çok güldüm :))

uyuz cadı dedi ki...

adsız okuyucum, al benden de o kadar

Adsız dedi ki...

canım benim hala yürüyerek çıkıyormuş dört katı sevsinler:(. ben 38 haftalık hamileyken bile koşarak çıkıyordum. Ben 4 aylık hamileyken eşim, işi nedeniyle yurtdışına çıktı ve döndüğünde ben aylıktım. Yani çok uzun zamanı yalnız geçirdim. Tribe girmesin şimdi.

uyuz cadı dedi ki...

girmiş anacım o triplere çoktan, ne kadar abartıyolar yaşadıkları herşeyi, ben de buna uyuz oluyorum.
sanki kimse evlenmemiş, çocuk doğurmamış vs.
heyecanı tabi ki anlarım ama bu söylenenler çok saçma