17 Mar 2009

Vestel Mi? Asla!

Vestel'in yeni reklamı.

Ne yapsak ne yapsak? Ürünlerimiz felaket, hakkımızda sayfa sayfa şikayet var.
Ne yapalım? Değişelim!
Süper fikir, değişelim ama teknolojimiz kalitemiz değil sadece ve sadece reklamlarımız değişsin biz aynı dandiklikte kalalım...

Reklamı izlediniz mi?

Daha evvel Turkcell reklamlarında oynamış olan fakat 'beni hep arkalara koymuşlardı sizi çok sevdim burada bir tek ben varım' diyen çok bilmiş ve yetenekli velet televizyonu net görememektedir. Anne ise umursamazdır, (yanlız tuniğinin hakkını yiyemeyeceğim çok güzelmiş).

Televizyon adeta Transformers filminin çakması bir modele bürünüp (pardon pardon olsa olsa Transformers Vestel'in çakması olabilir) haşırt huşuuuurrtt cırrrttt viyuvvvvv gırrrjjj gibi gayet yüksek ve anlamsız sesler eşliğinde çocuğun üstüne üstüne gitmektedir. Çocuk hiiiç korkmaz, anne ya gamsızdır ya da sağır. İnsan sesleri duymaz mı? Hem de açık mutfak, salonun dibinde yani...
En sonda da 'soyun mu ne soyunu?' deyişini anlamak için birkaç defa dinledim.

Eğer o robot televizyon bizde olsaydı derdim ki 'robot kardeş hazır gelmişken bizim şu Vestel çamaşır makinesini ve süpürgeyi de tamir etsene'.
Edebilir miydi bilmiyorum tabi, o riski alıpta kendini rezil etmek ister miydi sizce?
'Hımm bir de unutmadan kendini yağla da o sesleri çıkartma. Madem o kadar teknolojiksin sessiz olmasını da bil'. Muhtemelen üzerime yürürdü.

Teknolojide Dönüşüm Başlıyormuş! Duy da inanma, sen gel de şurada 3 sene önce alınmış çamaşır makinesini tamir et ya da yenisiyle değiştir. Hayatımda hiç bu kadar dandik birşey görmedim...

Ne yaparsan yap, robot gezdir, Teknolojide Dönüşüm Başlat, istersen ağzınla kuş tut bir daha hayatım boyunca Vestel markalı hiçbir ürün almam. Kimseye de tavsiye etmem.

Hadi bakalım sıkıyorsa Müşteri Memnuniyetinde Dönüşüm Başlat!

17 yorum:

Merve dedi ki...

hahha :) hakikaten bende dün izledim düşünmemiştim çocuk nasıl bir çocuktur ki korkmuyor, hiç tepki yok? basit, üzerinde hiç düşünilmemiş bir reklam.. yazık yazık harcanan para'ya..

σzℓєм dedi ki...

dünya kadar para harcayacaklarına reklama, beğenmedinmi-sorunumu var güzel kardeşim. ver eskisini al yenisini deseler daha çok müşteri edinecekler ama.
nerdeee bunlarda o akıl.
çok güzel yazmızşın lalecim bi ara buderus a da giydir :))

leydielif dedi ki...

Hadi bakalım sıkıyorsa Müşteri Memnuniyetinde Dönüşüm Başlat!

evet sevdim bu sloganı..Kesinlikle size katılıyorum onun için evde tek bir vestel markalı elektrikli alet yok.

uyuz cadı dedi ki...

Merviş yani çocuk yaratık mıdır nedir en ufak bir tepki yok. Sanki hergün evin içinde robotlar cirit atıyo :)

Özlem aynen katılıyorum sana. Kesinlikle daha etkili olur, ama batabilirler de bi yandan etrafımdaki herkes vestel marka ürünlerinden şikayetçi çünkü. Dur bakayım buderus'un nesi varmış? Ben bilmiyorum onu. İstek yap giydirelim :))

Leydielif, koca almış bekarken. Benim de başıma bela kaldı, en kısa zamadan direk çöpe atıcam.

Sibel GÖZ dedi ki...

ewet vestel konusunda şikayet bendede varr..almam bir daha vestel marka bişeyy..elektrik süpürgesi konusunda bende memnun değilimm...
reklam felaket çoçuğun hiç korkmaması bizimde dikkatimizi çekti..hem gözlüklü hemde televizyonun dibine oturmuş..annede gayet relax..
cadıcım gene süper bir konuya değindin çok saolll....

uyuz cadı dedi ki...

sibel süpürge gerçekten çok kötüydü ya neyseki yenisini aldım da rahat ettim. bir de ben sürekli süpürürüm evi hastalık gibi bişey, kedi de olunca tabi..
sağ kolum kas olacak sol incecik kalacak diye ödüm kopuyodu :))

ELLY dedi ki...

çok çok haklısın uyuz cadı, reklamları bile çalıntı. daha önceki doktor V diye yayınladıkları(şu tvleri parçaladıkları) reklam volkswagen'ın almanya'da yıllar önce yayınlanmış reklamı. Zaten şirketin sahibine bak hizaya gel demek istiyorum

merbe dedi ki...

"sağ kolum kas olacak sol incecik kalacak diye ödüm kopuyodu :))"
yazıyı okudum ayrı güldüm, bunu okudum ayrı güldüm laliş :) vestel'in dandikliğini biz de bir kez test etmiş, sonrasında da kendisiyle ilişkimizi kesmiş bir aileyiz :) reklemından da çok bir şey bekleme yani... adam akıllı bir şey olsa reklamı da normal olurdu :)

uyuz cadı dedi ki...

Elly evet evet hatta o reklamda iki parmakla volkswagen'in w'sini yapıyodu bizimkiler de hemen vestelin v'si yapmışlar. tövbe tövbeee

Merbiş valla korkuyodum ciddi ciddi, arada aynada bakıyodum kollarıma :))

merbe dedi ki...

ahaha delisin sen! :)))

uyuz cadı dedi ki...

:)

Prima Rima dedi ki...

Ben ilk kez dün gece izledim.Ve anneme doğru dönup nefret ediyorum bu tip reklamlardan dediğimi hatırlıyorum.Robotlu robota dönusen bişeylerin oldugu reklamları cidden sevmiyorum.Vestel buzdolabım vardı çöpe gitti yemin ederim ki çöp oldu.5 senede!

uyuz cadı dedi ki...

ebru'cum tabi gider çöpe bizim de çamaşır öyle işte. neymiş efendim o sene öyle arızalı üretim olmuş, eşime öyle demişler. ne güzel valla, biz de o sene parayı havadan kazanmıştık zaten size ödeme yapmış olmamız hiç önemli değil...

Pamuk Prens'in annesi dedi ki...

Bende buzdolabindan sikayetciyim, bi dolabin raflari duser mi ya?!!! tencereleri buzdolabina kaldirmaya korkuyorum resmen :)
bi sira gelmedi buzdolabini degistirmeye...
elbet gelecek, bu hayat boyle gecmez.
Di mi yani? :(

uyuz cadı dedi ki...

geçmez tabi.. ben de çamaşır için bekliyorum, hayat böyle geçmez..

pinkie21 dedi ki...

merhaba;
bu sevimli velet turkcell reklamında mı 'beni hep arkalara koymuşlardı sizi çok sevdim burada bir tek ben varım' demişti?
ona göre videosunu aratıcam da :)))
çok şirin.

uyuz cadı dedi ki...

pinkie, çocuk turkcellde oynamışta vestelin reklam çekimleri sırasında bunu söylemiş..
turkcellde bir sürü çocuk arasında görünmemişmiş vestel daha iyiymiş :)