26 Nis 2009

Kabus-Gerçek

Evet, bu benim...
27 yıllık hayatım boyunca en çok korktuğum şeylerden biri de bilinçsiz ve şuursuz bir kuşun kafama kakasını yapmasıdır. İkincisi kestane kokusu...
Eğer birgün yolunun üzerindeki kestaneciden dolayı karşı kaldırıma geçen bir gerzek görürseniz işte o da benim. Her türlü atraksiyonu yapabilirim, yeter ki kokusu üstüme sinmesin...

Her neyse, konumuz birinci ve en büyük takıntım olan kuş kakasıydı değil mi? Geçen pazar ağır bir grip geçiren kocam için ilaç almam gerekti, kendimi sokaklara atıp 'nöbetçi eczane en fazla ne kadar uzakta olabilir?' sorusuna yanıt aramaya başladım. Cevap, 45 dakika! Şaka mı bu ya? Şişli Etfal'e gitseydim eminim daha az yorulurdum (bu arada gittiğim yolu tekrar geri dönmem gerektiğini de belirteyim, yani yol taş çatlasa 20 dakika falanmış, olsun o da çok!).

Evden çıkarken 'ne kadar uzakta olabilir ki canım?' diye düşünüp üstüme dandik birşeyler geçirdim. Yolda herbir eczanenin camına bakıp adresi bulmaya çalışırken 'VICIIIKKK' diye bir ses duydum! Allah'ım o ne?! Hırkamın üzeri koooocaman bir kaka!
O kuşu bir bulsaydım var ya!
Zaten çirkin giyinmişim, hırkamı da çıkartmak zorunda kaldım iyice garibana döndüm. Yürüye yürüye ha buldum ha bulacağım derken kendimi Caddebostan'da buldum, o halimle herkes mi bana bakıyordu yoksa kuruntu mu yaptım bilemiyorum ama fena göründüğüme eminim...

Şimdi asıl sorum kuş milletine, nedir bu rahatlık kardeşim? Tuvaletin geldiyse in aşağıya edebinle yap tekrar hangi cehenneme uçuyorsan uç.
Nereye yetişiyorsun? Acelen mi var? Uçağı mı kaçıracaksın? Kaçır, ne olur yani uçarak gidersin. Bu telaş, bu görgüsüzlük neden? Zaten güvercinlere gıcığım, heryerde varlar. Azıcık değişik renkte başka görüntüde olsalar?! Kafalarını bi ileri bi geri götürerek yürümek ve sürekli tıkınmak dışında yaptıkları hiçbir halt yok.
Hayatta bir gayen mi var? Yapman gereken işler mi var? Bir ailen, işin, temizlemen gereken ev, yapman gereken ütüler, kontrol edilecek ödevler, aaa yoksa yemeği ocakta mı unuttun?

Hasta mısın kardeşim? Kafanı bir ileri bir geri sallayarak yürümeyi iki dakika ertelesen ne olur? İn çimenin birine yap ne yapıyorsan sonra cehennemin dibine mi uçuyorsun ne zıkkıma yetişiyorsan yetiş!

Buradan o sorumsuz ve bilinçsiz güvercine sesleniyorum, sakın ola bir daha karşıma çıkma. Hayvan sevgisi falan demem alırım ayağımın altına!

14 yorum:

merbe dedi ki...

ahaha... lale ben de çok korkarım kuş kakasından. ama benim başıma gelmedi henüz çok şükür, gelmesin de...
bu arada tebrik ettim sizi. karşılıklı fedakarlıklarda bulunan bi çiftsiniz. kart meselesini ödemiş olmuşsun aferin :)
bi deee ayıp lale hnm ayıp... ne o resmin ismi ööle... :)))

lori dedi ki...

ehuhhh. bu yuzden kus olmak istiyomki ben zate. hicbi dert yok , tuvalet derdi bile yok. asada binbir tasayla dolanan bizlerin kafasina ziciyo hesap soran bilem yok ehu.ey ozgurluk be yasasin!

a. gizem dedi ki...

:))))
gıcık olmuşsun belli! ben lisedeyken bi kere de kafama yemiştim o kuşun kakasını inanır mısın :)))
ama kestane kokusunu belirtmeden gecemeyeceğim!
ne kokusuna ne de kendisine dayanabiliyorum.. yiyemiyorum lale yaff! zorla değil değilmi?

uyuz cadı dedi ki...

Merbe, kart meselesi diye bişey yok ki :) sürekli kaybettiğim ve bir defa teeee kanadadan dolandırıldığım için zavallı kocam önlem almış. inşallah senin başına etmez kuşlar dikkatli olmak lazım :)

lori, di mi ya? ne dert var ne tasa. tuvaletleri bile kolay yavv..

Gizo ayyy kafana mı yaptı? ama seninki iyiymiş piknikte uzanırken arkadaşımın ağzının tam kenarına yapmıştı. hala gülerim ben :) kestane de öyle şeker ya ben de hiç sevmem. neyse ki şimdi o satıcılar eriğe terfi etti ne kokusu var ne bişey rahat rahat yürüyorum yolumda...

merbe dedi ki...

ay ben yanlış anlatmışım sanırsam :) mesele derken hani senin şu hediyeler, zaten önceden var olan incikler boncuklar fln var ya :) onların aranızda hiç bahsinin geçmemesini söylemeye çalışmıştım :) sen de kuş kakalarına bulansan bilem :) sorun etmemişsindir bunu eşine.. onu söylemiştim yani :)

uyuz cadı dedi ki...

merbiş yok ben sorun etmedim, zaten o durumda etmek istesem bile yemedi. neden dersen benim koca hastayken çokk sinirli oluyo, bir de dinlenemedi işleri vardı iyice siniri tepesindeydi yani. ben günlerce evin içinde sessiz sedasız takıldım halimi görsen sus pus :)

merbe dedi ki...

aha... laliş görmek isterdim seni öyle valla... yağmurda sütsüz kalmış pisi gibi :)

uyuz cadı dedi ki...

görsen çok gülerdin kesin :) içimden sürekli illa ki bigün iyileşiceksin sen diye diye sabrettim :)

ferulago dedi ki...

Kesin güvercindir, ben de gıcık oluyorum onlara

Yeliz dedi ki...

aynı durum seneler önce benımde başıma gelmişti:) allahtan sen eczaneye giderken yakalanmışsın, ben üst baş giyinik bir halde arkadaşlarla buluşmaya gidiyordum sinir olmuştum:)

uyuz cadı dedi ki...

ayy Yeliz sen de mii? :)) çok sinir bi durum yaa seninki daha da kötüymüş, ama her an heryerde olabilirr garantisi yok çok gerginim :P

Zeynep A. dedi ki...

Ayy ne pis bir durumdur bilirim. Bir keresinde bir cafede otururken gözlügü kafama takmistim... Daha sonra gözüme taktigimda baktim bir tarafi görmüyo karanlik... geri zekali kuslardan biri güzelim gözlügüme yapmis kakasini, iğğğ. Gözlük olmasa kafama yapacamış. böğğğ! sonra bir de talih kusu, talih kusu diye teselli etmeye çalışırlar. Madem çok meraklisin senin kafa sıçsaydı dedim...

uyuz cadı dedi ki...

ahahah zeynep çok komiksin sen ya :)

Prima Rima dedi ki...

Beni hep ıskalar, ama bi görmelisin teğet geçer resmen...:)