28 Nis 2009

Yine Turkcell Hep Turkcell

Tam 40 dakikadır Turkcell'in müşteri hizmetlerinde karşıma çıkan iki ayrı kişiyle sinir harbi içerisindeyim. Neden? 7 yıl Turkcell kullanıp spam mesajlarından kusma raddesine gelmiş biri olarak bir buçuk yıl evvel hattımı Vodafone'a taşımama rağmen burada da izimi bulup kampanya mesajları atmaları!

Siz kimsiniz ya? Ben kampanyalarınızdan bıkmış kaçmışım Vodafone'dan çok memnunum, ayda sadece bir kere fatura bilgisi mesajı geliyorken siz kimsiniz gelip bana kampanya mesajı yoluyorsunuz? Kendinizi ne sanıyorsunuz?

Turkcell'le 15 dakikalık konuşmadan sonra hala 'peki bu durumda size nasıl yardımcı olabilirim?' diyen temsilci beni Vodafone'a yönlendirdi. Vodafone'daki temsilci 'mesaj bizden değil Turkcell'den geliyor ancak onlar iptal edebilir' dedi tekrar Turkcell'i aradım.

Karşıma çıkan kadın gayet dalga geçer bir ses tonu ve cümlelerle bunu Vodafeone'un yapabileceğini tekrardan onları aramam gerektiğini söyleyince nevrim bir döndü pir döndü. Sinirden sesimi yükseltmek, karşı tarafın papağan gibi tekrarladıklarını dinlememek, 'sizin gerizekalı aptal kampanyalarınızdan bana ne bıktım da buraya geçtim iptal edin' gibi şeyler söylemek zorunda kaldım.
Ayıp mı? Ayıp, ama onlarınki de ayıp. Ben Turkcell abonesi değilim bana ne 50 liraya kaç dakika konuşabileceğimden bana ne?!

'Ben buradan yardımcı olamam!
'Ne yapayım o zaman başbakanlığı mı arayayım? Mesajı yollayan sizsiniz kim iptal edecek?'
'Turkcelle numaranız var mı?'
'Yok!'
'Yaaa gördünüz mü bakın yokmuş, o zaman kendi operatörünüzü aramanız lazım'
'Operatörüm mü yolluyor bunu? Sen yolluyorsun, o ne yapsın?'
'Yardımcı olamam'
'O zaman yardımcı olabilecek yere bağlayın'
'Öyle bir yer yok'
'Benim numaram sizde var ki yolluyorsunuz değil mi?'
'Hayır yok'
'Uzaydan mı geliyor bu mesajlar? Yollayan servisten birilerine bağlayın'

Yok, ulaşabileceğim kimse yok.

Hay ben sizin gibi operatörün, hay ben sizin gibi firmanın, hay ben sizin gibi kurumsallığın, hay ben sizin verdiğiniz hizmetin! Hay ben teknolojinin!
Eskiden cep telefonu mu varmış be?!

Tekrardan söylüyorum, Turkcell senden nefret ediyorum!

20 yorum:

moda tasarım stil dedi ki...

ben hiç turkcell kullanmadım..kullanmadığım içinde çok mutluyum :)

Tibet'in annesi dedi ki...

çok ilginç ama... ben turkcell kullanıyorum ve dün vodafone'dan kampanya mesajı aldım. bunlar birbirleriyle anlaşmalı olmasın?

uyuz cadı dedi ki...

altuğ bence de olsa olsa şaka olabilir, ama ciddiymiş.. hattını değiştirsen de gelip buluyolar seni bişey değişmiyo. adama dedim ki kardeşim ben sizden bıkmışım kendime vodafonela yepyeni tertemiz bir sayfa açmışım ne istiyosunuz benden? hı? diyo :))

mts, valla ben kullandım çok mutsuzum. hiç peşimi bırakmayacak galiba.. hoş ilk çıktığında bi o vardu galiba diğerleri sonradan geldi.

tibetin annesi, bilemiyorum valla. haydi birleşelim müşterilerimizi çileden çıkartalım sonra da dalga geçer eğleniriz kampanyası mı düzenlediler acaba?

leydielif dedi ki...

benimde en çok sinirim bozan bu gereksiz mesajlar her gün en az 5 tane geliyo bende okumdan siliyorum. Müşteri hizmetlerine gelince ;Allah onların eline kimseyi düşürmesin hiç bir işe yaramayan sadece insanın sinirini bir kat daha artıran bir servis...Çok şükür turkcell kulllanmıyorumda rahatım...

uyuz cadı dedi ki...

leydielif cidden bi iş yaptıkları yok, en azından bana hiç yardımcı olmadılar. o ona yolluyo bu buna, devlet dairesine dönmüş.

magicalphoenix dedi ki...

Yardımcı olamam ne demek. Bal gibi olabilir. Seni listeden çıkarması gerek yalnızca. Yardımcı olmamaları onlara tembih edilmiştir bence. Reklam ağlarına bir balık yakalanmış, bırakırlar mı hiç? Bu burnumuza spam olarak dayadıkları zorla CRM kampanyalarını şikayet edebileceğimiz yüksek bir merci yok mu huuuuuu???

uyuz cadı dedi ki...

toplu olarak yolluyolarmış öyle dedi. yani vodafone'a yolluyomuş vodafone'da kullancılarına iletiyomuş. bi kere gönderici kısmında turkcell yazıyo, ikincisi bir buçuk sene boyunca kendi kampanyalarıyla ilgili 1 mesaj dahi yollamamış operatör neden başkasının kampanyasını bana yollasın? turkcelle'e geçeyim diye mi yapacak bunu ne saçma.
dediğin gibi reklam sonuçta çıkartmak istemediler herhalde...

merbe dedi ki...

alla alla... lalecim ben de turkcell kullanıyorum ama hiç bööle bi sorunla karşılaşmadım. sanırım benimki aylardır kontör yüklemediğimden hattımın kapanmak üzere olmasından kaynaklanıyor olabilir :)

desperately-in-love dedi ki...

turkcellin kapanyaları beni de delirtiyor. ben 2 hat kullanıyorum biri avea . geçen gün avea hattıma turkcell'den mesaj geldi.o kadar abonesi var hala doymuyor:)). artık arayıp sapıklık yapacaklar herhalde.

uyuz cadı dedi ki...

merbe sende öyle bi durum vardı di mi? yazmıştın galiba ya da yorum olabilir hatırlıyorum. Seni defterden silmişler bence :))

desperately-in-love, rekabet piyasasıymış olabilirmiş kız bana öyle diyo. Gözleri doyar mı hiç anacım kaç kişi değiştirmiştir hattını kim bilir.. Geri kazanmaya çalışıyolar heralde.

merbe dedi ki...

ay evet laliş yazmıştım valla :) hatta o zamandan beri (ve daha öncesinden) kontör almadım :) kesin silmişlerdir yav, böyle müşteri mi olur... :)

ashleyss dedi ki...

şimdiii hem kullanıcısı hemde eski bir callcenter çalışanı olarak :) şöyle söyliyim ki operatör mesaj gönderir ve o iptal edebilir yani olay vodafone da bitiyor.turkcell abonesi iseniz reklam mesajı almak istemiyorum şeklinde talepte bulunursanız 3rd party olan hiçbirmesajı size göndertmiyor. ben birde heryöne bedava avea aldım ama turkcellin kalitesi hiçbirinde yok oparetör çok yoğunsa avea da 112 yi çeviriyor mesela:))

uyuz cadı dedi ki...

ayyy benim başım döndü yahu, yarın da vodafone mu aricam yine ben? üfff kapatıcam hattımı kimseyle konuşmicam o olucak en sonunda.

ÜrüyenyiyenyamalaK dedi ki...

Adamı deli hastası ederler bunlar yaa.Ağzına ne gerliyosa sayıp kapatıcaksın.Tofaşın bi kaydı vardı internette dolaşan, o geldi aklıma adam çok komikti.Belki senin dediklerinde dolaşır nette :)

alis dedi ki...

Hay Allah hep de senin blogunu buldu benim kimlik karmaşalarım ama magicalphoenix de benim gene yanlış accounttan yorum yazmışım :)

uyuz cadı dedi ki...

alis bütün kullanıcı isimlerini biliyorum artık :P

SedA dedi ki...

malesef turkcell bunu sadece vodafon abonelerine yapmıyor. Avea abonelerine de yapıyor. Örneği ben.. Bundan başka,turkcell artık eskisi gibi güçlü değil. Artık birisine cep telefonu numarasını sorduğunuzda türlü operatör numaralarını sıkça duyuyorsunuz. Ve turkcell kullanan çok kişi biliyorum ki, o melodi ya da oyun mesajlarına tıklayarak türlü servislere abone edilmiş yani bir nevi kolunu kaptırmış, ve bazıları otomatik olarak kesilen bu abonelik konturları yüzünden hattına kontur yükletemiyor. Velhasıl, bana göre tüm operatörler kene gibi bizi sömürüyor. İlk başta barut icad olmuştu, şimdi ise cep telefonu icad oldu mertlik bozuldu. Tv kumandasını icad edene hayır dua ederken, o cep telefonunu icad edenin tüm akrabalarını sinirlendirdiğimi arz ederim.

uyuz cadı dedi ki...

seda bence de cep telefonu iyi bişey değil. bazen kapatsam hiç kullanmasam mı diye düşünüyorum hayatımız iyice elektroniğe bağlı oldu.
eskiden dışarı çıktığımızda dışarıda olurduk şimdi heryerde internet bağlantısı cep telefonuyla olabiliyo. ya da bişey konuşuyosun diyelim çat biri arıyo kalıyosun. benim eşime çok olur, tam bişey alıcaz kıvama getirmişim adamı telefon. ee bütün uğraştıklarım havaya uçtu gitti :)

MISSRED'S DIARY dedi ki...

bu mango'nun seni arayıp zara'da indirim var demesi gibi bişi olmuş:)))

uyuz cadı dedi ki...

ahaha aynen öyle valla aşırı derecede saçma yani :))