22 May 2009

Bugün hep hayvanlardan gittik ama bu durum özellikle de ülkemizde kanayan bir yara. Başka hangi şeye bu kadar kızabilirim ki?

Arkadaşım yollamış bana yazar mısın diye. Bakar mısınız?


Şimdi arabanın içindeki mi dışındaki mi hayvan??? Ben karar veremiyorum da!

Sormak istediğim birşey var, bu durumlara tepki göstermek için yapabileceğimiz herhangi birşey, (sıfat bulamıyorum da) 'bunlar' için herhangi bir ceza uygulaması vs yok mu? Bilen varsa lütfen beni aydınlatsın, birşeyler yapmam lazım...

14 yorum:

Can dedi ki...

adamı seyınden baglıcan yanı dılınden yapıcan aynını..

seda dedi ki...

ne bu yaa! resme bakmaktan utandım yani.

Aygül dedi ki...

Uyuzcum ya kusura bakma ama ben bir isim buldum bu adama ÖKÜZ.Valla çok özürdilerim ama aynısını ona yapıcan bakalım nasılmış.Ne vicdansz ya bu insan ay pardon Öküz.

uyuz cadı dedi ki...

can bence de yapsak o dediğini.. içimize su serpilir mi acaba? bu nasıl insanlık ya! günahtır, kaç kilometre koşturmuş hayvancağızı öyle sürükleye sürükleye.

seda aynen. insanlığımdan utandım...

uyuz cadı dedi ki...

aygülcüm yokk hiç kusura bakmam ben de senin gibi düşünüyorum. insanlık değil bu.. yavrum dili dışarıda kalmış...

Can dedi ki...

sımdı bı fıkra var belkıde adam onu denıyor dıcem ama...D

fıkrada ınek ferrarının arkasına baglanır dıl dısarıda ferrarı sahıbı durur ınegın sahıbıne bak ınegın yorumdu dılı dısarıda der.. adamda yok o senı gecmek ıcın sınyal verıyordu der..

ama o fıkralarda tabı.. öldürelim bu adamı..

clementine dedi ki...

O HAYVAN sürücü gözaltına alınmışşşş!
Ama hemen serbest kaldığına eminim!
Bi durdurup tekme tokat döven de olmamış ki kardeşim, ay çok sinirliyim bu olaya.

uyuz cadı dedi ki...

Can evet o fıkralarda.. gerçekte ve Türkiye'de göz altına alınmış bak. Ama geçen kış sokağın ortasında pompalı tüfelke köpeği vuran ve onu besleyen kadınlara da tehdit yağdıran adama ne olmuştu hatırlarsan, serbest bırakıldı.. yapacak birşey yok, burası Türkiye...

clementine, senden öğrendim gözaltına alındığını. ama dediğin gibi serbest bırakıldığına eminim..
insanlar söylemiş güya ne yapıyosun diye ama kimsenin bundan öte gitmediğini biliyoruz zaten adam yapmaya devam etmiş..

alis dedi ki...

İtoğlu it diyeceğim ama ironik olacak. Eşşoğlueşşek? Hayvan oğlu hayvan? Yok yok.. Hayvana saygı duymayan toplumun dilinden bir küfür etmeyeyim; kendim uydurayım... Bok-soluyan-solucan olsun bu herifin adı. İçi çürümüş çünkü.

uyuz cadı dedi ki...

alis resmen içi çürümüş doğru diyosun. geçen sene de bi gerizeka vardı arabanın bagajına koymuştu köpeği zavallıcıkta kırık far gözünden burnunu çıkartmıştı. o sıcakta..
ne biçim milletiz ya

Shopaholic dedi ki...

Allah belasını versin bin beteri başına gelsin inşallah o psikopat herifin diyorum sadece!

Kusura bakma blogunu yeni keşfettim ve ilk yorumumum böyle bir bedduayla oldu.. Ama çok çok çok sinirliyim ve geçmiyor sinirim. Çünkü gün geçmiyor ki insan(ımsı)larımız yeni bir canlıya zulmetmesinler. Yazık o güzelim köpeğe..

Tekrar söylüyorum ve içimden de binlerce kez dua ediyorum ki Allah bin türlü belalarını versin, ateşlerde cayır cayır acılar içinde yansınlar inşallah bu insan görünümlü yaratıklar. Ben başka türlü huzur bulmam çünkü!

uyuz cadı dedi ki...

Shopaholic yok niye kusura bakayım.. içimden geçenlere tercüman olmuşsun inan aynı şeyleri düşünüyorum. elimden de başka bişey gelmiyo zaten...

Adsız dedi ki...

Böyle insanlara işkence yapmak lazım.
Ama Türkiye böyle işte.Hiç insan acımaz mı zavallı köpeğe yaa.Allah bunlara da aynılarını yaşatsın.Türkiye'de her şey beklenir..

uyuz cadı dedi ki...

adsız ne yazık ki ben de herşeyi bekliyorum....