13 May 2009

Kuş Kedi

Şu aralar en uyuz olduğum kişi kendim!

Salak ben, her haltı bir arada yapmaya, süperman gibi bütün işleri zamanında ve mükemmel bir şekilde halletmeye çalışırsan hepsi ayağına dolanır bir güzel kapak olur!

Bugün salonun sinkeliksiz camını açık unutmuşum, dakikalar ve çok uzun dakikalar sonra tesadüf eseri gördüğümde kedim mermere oturmuş, rüzgarın sağa sola savurduğu tüyleriyle birlikte tam 3. kattan dışarıdaki kuşları izliyordu. Allah beni bildiği gibi yapsın, gerizekalıyım!

Bu kedi dediğim şahsiyette bütün gün boyunca sinekliğin arkasından kuşlara zıplar yakalamaya çalışır. Nasıl oldu da hiç atlamadı? Atlasa kendi kuş olacak haberi yok.

İki arada bir derede kafamdan dökülen kaynar sularla birlikte 'gel kızım sana cici mama (konserve) vereyim, hadi aşkım koş tatlım' dedim. Cici mama lafını duyunca olduğu yerde birkaç kere zıpladı neredeyse bayılacaktım.

Sonra koşa koşa yanıma geldi, ''cici mama mici mama yok kalpten gideceğim ben burada cık cık cık'' dedim. Müthiş bir hayalkırıklığıyla yüzüme baktı...

Üff neden böyleyim ya?

14 yorum:

merbe dedi ki...

lalecim üzülme, kızma kendine. bala bir şey olmamış ya... git azıcık mıncıkla orasını burasını da kendisine gelsin, bi daha yaramazlık yapmasın...

Yeliz dedi ki...

offff ya ,kimbilir ne kadar korkmussundur tahmin edebiliyorum Okurken nefesim kesildi .
Ama insan dalabiliyor iste !!

guguk kuşu dedi ki...

canım, buna yorgunluk diyolar. onu düşün bunu düşün, sonunda en önemli şeyleri düşünemez oluyorsun. baharda geldi ya, insan tüm camları açmak istiyo. bi de kalbimizin kapılarını açsak bahar oraya da dolsa, ne iyi olurdu. yerim ben o cici mama seven baloşu.

Bulunurhintkumaşı dedi ki...

Ne diyeyim, yazdım yazdım sildim.

Sıkıntılı zannettiğin başına sıkıntı açacakmışsın, Allah korumuş. Geçmiş olsun:)

Aymen dedi ki...

GEÇMİŞ OLSUN. AMAN PİSİCİĞE DİKKAT.

Haydins dedi ki...

Aman dikkat canim ,gerci arkadasimin kedisi 9.kattan dustu hic birsey olmamis hemde 10 kilonun uzerinde yaglari kurtardi onu diyip duruyor arkadasim..
Bizim Tedi benimle birlikte balko sefasi yapabiliyor ancak yoksa yasak..

alis dedi ki...

Biz bu hayvanlara el bebek gül bebek bakarak survival içgüdülerini öldürüyoruz galiba. Bizim şapşal da yoldan araba gelirken hiç çekilmiyor (köy yolunda tasmasız gezdiriyoruz, arada 1-2 araba geçiyor), şöförler de çok psikopat, nasıl olsa çekilir diye yavaşlamıyor bile. Kaç diye çığırıyoruz ama birkaç kez dursun diye arabanın önüne bizim atladığımız da oldu.. Çok geriliyorum..

uyuz cadı dedi ki...

merbe, ya çok sinirlendim kendime. dikkat etmem lazım hala çok kızgınım.. ama sağol canım, o unuttu bile yine işveler cilveler gırla :)

yeliz, çok korktum çok.. dalmamak lazım, ölürdüm sonra üzüntüden. artık bir süre yine dikkat ederim sonra unuturum..

guguk kuşu, ye sen baloşu :) ama cici mamasına dokunma senden iyisi olmaz :) dediğin gibi yorgunluk, çok ayıpladım kendimi ama. çocuğum olsa ne yaparım acaba? yurtdışında yaşasam alır yetiştirme yurduna koyarlardı kesin.

bulunurhintkumaşı, çok doğru söylüyosun. al sana en büyük sıkıntı di mi? sağol...

aymen, sen de seninkine dikkat et çok haşarı bakıyo :)

serpil ayyy nasıl düşmüşş?? çok fena ya.. bizimki 4 kilo onu koruyacak yağları da yok ne yazık ki... Tedi ne yapıyor? özlemiş mi seni? :)

alis, aynen ya.. hayvan gibi değil ki zaten benim kız. önüne köfte koy burun kıvırır hasbam, sokakta kalsa direk ölür. hoş kaçtı bir-iki kere ya iyi bişey olmadı.
köpek dolaştırmakta ayrı bi sorun di mi? zaten şöförlere diyecek bişey bulamıyorum ben. çok çok dikkat etmek lazım, Allah korusun..
çok öpüyorum seninkini (uzundur yok azıcık foto koysana bakıp iç çekeyim :))

esra dedi ki...

geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. ben de eşimin peşinde dolaşıp duruyorum yaz gelince. açık unuttuğu pencereleri kapatmak için tabii ki. yalnız ben gel dediğim zaman mutlaka az da olsa mama veriyorum sonra çağırdığımda inanmaz diye :)

uyuz cadı dedi ki...

esra sağol..
tabi mama vermek lazım, yoksa inanmaz di mi? ben de veriyorum hep...

Absinthe dedi ki...

Anacım bu kediler yüksekten atladığında 4 ayak üstüne düşmüyor muydu??

uyuz cadı dedi ki...

o da bir rivayet mi acaba? gerçekleri de vardır ama benimkisi o koca totoyla başaramaz kesin ölür..

Absinthe dedi ki...

Ben öyle birşey duymuştum sanki, Euhe seninki yün yumağı yahu.. =)

uyuz cadı dedi ki...

diyolar öyle şeyler haklısın ama bizimki bazen koltuğa çıkayım derken yuvarlanıp düşüyo :) hiç şansı yok yani