10 Haz 2009

Manasız

Dün gece Altın Örümcek ödül töreni vardı, biz de oradaydık (olmasaydık daha iyiymiş).

Organizasyon Kuruçeşme Aren'da yapıldı ve BERBATTI. Hiç birşey vaktinde başlamadı, 8:30-10:30 arası olacak tören 9:30'da nihayet başlayabildi. Sunuculuğunu da Yoşi midir Yogi midir nedir öyle bir adam yaptı. Bir zamanlar sabah şekeriymişte onu anlattı, bence organizasyonu yapanlar O'na tazminat davası açmalılar çünkü rezaletti. Herşeyi birbirine karıştırdı, komik olmaya çalıştı ama değildi.


Arada insanlara hakaret mi etti ne yaptı anlayamadım. 'Lütfen ağzınızla için' dedi sahneden. Doğru da söyledi, bu reklam camiasının otuzunda ama hala ergen tipleri içki görünce sapıtırlar çünkü. Sanırsınız ki hayatlarında hiç içmemişler, neredeyse kahvaltıda bile bira içiyorlar... O kadar görmemiş, o kadar şapşallar ki içip içip sapıttılar. Adam da bunu söylemek zorunda kaldı, ama yine de ayıp. Sahneden söylenmez, bana bıraksaydı oturduğum yerden bayaa bi söylendim zaten.

Sonra biri sahneye gelecekti gecikti, bekledik. 'Burada yok galiba' dedi, birisi 'geliyor' diye bağırınca 'ne zaman gelecek? beklesin birlikte gelelim' dedi. Kaldım... Eşime göre o manada söylemedi ama bence bariz o anlamdaydı ve çok ayıpladım.

Arada eski ajansımızda ne yazık ki birlikte çalıştığımız gerizekalılardan biri çalıştığı yer adına aldığı ödülü elinden düşürdü, aykırılık yapacak ya herkesi beklemeden ödülünü aldı ve iniyordu elinden kaydı küüüt! Sunucu da 'dur dur kalan parçaları al' dedi, dönüp aldı mı göremedim gülüyordum çünkü. Belli ki herzamanki gibi ağzıyla içmemiş.

Alana girer girmez eski patronu, kızkardeşini, zamanında arkasından her türlü cinsel içerikli şakayı yapan eski çalışanı ve toplantı odasında çiftleşirken defalarca bastığım proje yöneticisini de gördüm. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum, birbirlerinin arkasından onca iğrençliği yaptılar ama hala birlikteler bravo!

Çok üşüdüm, acıktım hayatımda tattığım en kötü köfteyi yiyip en çok parayı verdim. Tören uzadı da uzadı... Neden oradaydık? M.F.Ö konseri için. Güya 10:30-12:00 arası konser olacaktı. Aptal tören uzaya uzaya ancak 11:30 civarı sona erebildiğinden konser geç başladı, öyle 1 buçuk saat falan da sürmedi 7-8 şarkı söyleyip sahneden indiler.

Neden buraya yazdım? Seneye Sezen de çıksa, Hayko'da çıksa bu yazıyı okuyup gitmeyeyim diye. Belli olmaz, belki bir sene sonra unuturum.

19 yorum:

Adsız dedi ki...

ben henüz dört dörtlük bi organizasyon görmedim, duymadım, bilmiyorum..yosi mizrahi o..tiyatrocu filan..ama pek şımarmış yaşlandıkça..ondandır...

tatlisubaligi dedi ki...

insanın siniri bozuluyor boyle organizasyonlara bir heves katılıyorsun sonra fiyasko ustune fiyasko.. ben her seferinde gitmiycem bir daha der yine giderim yine sinir olurum..

Haydins dedi ki...

hiimm anladigim kadariyla cok sinir bozucu bir geceymis..Mfo'den canli canli 7-8 parca bile telafi edememisse..

Adsız dedi ki...

şöyle bi yazdıklarına baktım da ne uyuzu, bayaa eğlenceliymişsin sen...

uyuz cadı dedi ki...

adsız, dört dörtlük olmasını ben de beklemedim ama en azından vaadedilen saatte başlayıp bitebilirdi. ayrıca söylendiği gibi 1buçuk saatlik bir konser yerine sallamasyon 6 şarkı tabi ki herkesi üzdü. mfö olmasaydı o salonda 3-5 kişi ya kalırdı ya kalmazdı eminim.. hayatımda hiç bu kadar sıkılmamıştım...

tatlısubaliği, ben de yazdım ki bi daha gitmemeyim diye. umarım ders olur :)

serpil'cim daha uzun olucaktı ama o kadar kısa sürdü ki gıcık olmamak imkansızdı. bir de sunum, akış vs çok çok sıkıcıyıd. herkes bayıldı, bir tek ağzıyla içmeyenler eğlendi galiba :)

adsız, teşekkür ederim. ben kendimi uyuz bulsam da senin gibi eğlenceli görenler çıkıyo sağolsunlar :)

Merve dedi ki...

şu içmesini bilmeyen adamlara sinir oluyorum ya adabınla içsinler ya da hiç!
MFÖ için değermiş laliş ama bir dahakine değmez hakikaten :)

Pinky dedi ki...

seneye Sezen'de Hayko'da çıksa git ama 11,30dan sonra git bence. onlar için gitmeye değer belki :) belki geç çıkınca az şarkı söylemişlerdir.

uyuz cadı dedi ki...

mervecan amaaaan veririm paramı adam gibi dinlerim mfö'yü de. ucuz etin yahnisi dedikleri bu olsa gerek :)

pinky, o zaman da ayakta kalırım. gerçi teklif ettim bizimkilere ama karşı çıktılar oturamayız diye. sanki 6 şarkı boyunca ayakta kalsak ne olurmuş? dondum ayol beklerken.

ferulago dedi ki...

İnsan unutuyor uyuz cadıcığım, o yüzden bloga yazman iyi olmuş, okur feyz alırsın yazdıklarından. Mesela her sene tatil dönüşünde Susurluktaki devasa outlet center'daki uludağ kbapçısına girip iskender yemeyelim diyoruz ma her seferinde bu sefer güzeldir belki diye girip feci kazık ve bir o kadar da kötü bir iskenderi yiyoruz.

Sizin sektör hakkında çok bilgim olmadığı için yazacak birşeyim yok ama iğrençlikler, yalakalar vs. her sektörde var maalesef.

uyuz cadı dedi ki...

ferulago, :)) demek ki siz de her defasında son bi şans veriyosunuz :))

Burak dedi ki...

Sen yine az yazmışsın, ya da daha terbiyeli dokunmuşsun olaya. Aslında buraya ne saçmalıklar olduğunu açık açık yazmak lazım, ama blog kapanmasın.

Yerim ben o "reklam" camiasını, öperim gözlerinden. Ağzıyla içmeyi bilmeyenlerin, toplantı odalarında karılarını aldatıp sözde "proje yönetici"leriyle sevişen dıngılların iki dandik ödül için attıkları bin taklayı gördükten sonra "eksik olsun ödülü de töreni de" dedim kendi kendime.

Neyse ki yurtdışında adam gibi ödüller var da alınca bir şey ifade ediyor...

uyuz cadı dedi ki...

burak sen bizim burak mısın bakem? daha da yazarız tabi ama bloğumun halkın gözünde saygın bir yeri var :P
keşke kalsaydınız da görseydiniz, hakketen kırk türlü takla attılar.

Absinthe dedi ki...

Altın örümcek organizasyonuyla ilgili pek çok negatif duyumlar almıştım daha önceden. Bu yüzden bana o kadar kakliteli bir tören olarak gelmedi hiç, sende bunu onylamış oldun =)

Burak dedi ki...

"Sen bizim Burak mısın" derken? Bunu sana hiç yakıştıramadım "lanet zenci"...

uyuz cadı dedi ki...

absi sen zaten çok uzaksın bu törene. gelmek istesen de boşver :)

uyuz cadı dedi ki...

lanet zenci dedin anladım ben :) ama hayatımdaki tek burak olduğunu sanıyosan çok yanılıyosun lanet pislik! tabi ki sorucam :)

Absinthe dedi ki...

Ama lale geleceğin reklamcısıyım ben yaaa=((

uyuz cadı dedi ki...

canım sen kilometre olarak uzaksın demek istemiştim :) buradakileri boşver, yurtdışındakiler daha kaliteli ve düzgün. işten anlıyolar en azından oralara sokarsın işlerini ;)

Absinthe dedi ki...

yurtdışının gözü kör olsun e mi =(