25 Eyl 2009

Sus Allah Aşkına SUS!

Niye böylesin ya niye?

Kaç yaşındasın ha? 60? 65? Atıyorum kafadan ama belki de 40 senedir bu işi yapıyorsun. Heyecan mı? Beceriksizlik mi?
Rus musun sen? Amerikalı? Afrikalı? Türk değilsin sanki, ya da bu yaşına gelmiş hala anadilini konuşamayan garip biri...

Sus o zaman Mehmet Ali Birand sus!
Çekil artık ekranlardan, genç birine bırak ana haber bültenlerini.
Kekelemeyen, sürekli ııııııh demeyen, tutulmayan, düşük cümleler kurmayan, işine, ekran başında izleyenlere saygı duyan biri olsun orada. Konuştuğunu anlayabildiğim, ben kundaktayken de orada oturmuş olmayan, her yanlışında tekrar tekrar gerilmediğim, yeni bir yüz olsun artık YENİ.

16 yorum:

иαℓαи dedi ki...

bebedim 32.gün ile tanıdım , kartladım bu sefer hergün görür oldum :))))

Gidi Kuzgun Güdük Fare dedi ki...

Ya google amcaya Mehmet Ali Birand canlı yayın hataları diyince bi video çıkıyo yaa,işte orda bi bölüm var kopuyorum,şöyle ki ;

-Fenerbahçenin sarı lacivert başkentin ıı Ankara'nın bembeyazdı iii senfonisini Mehmet Okur'un iiiee mavi beyaz boruyla dönücez ... ahahaha bu nedir yaa,ne diyosun memet yaa :))

Hamarat hanım dedi ki...

Biz de eşimle bazen gülmek için açıyoruz onun sunduğu haberleri:) ama seni fena kızdırmış yahu.

SerpiL dedi ki...

ııııııııı niye öle diyon ııııııı memetali branda ııııııı:))))

Aymen dedi ki...

SADECE BİRAND MI. UĞUR DÜNDAR ALİ KIRCA. TUTTURMUŞLAR DUAYEN VS VS. YAHU ADAMLAR EKRANA YAKIŞMIYOR ARTIK MAKYAJDA YAPINCA PLASTİĞİ BURUŞTURMUŞLAR GİBİ Bİ HALLER. EPEYCE GÜNAHKAR OLDUM HERHALDE:)

Prima Rima dedi ki...

Beni çok geriyor...

defne dedi ki...

şey, gıcıklık olsun diye söylemiyorum, fekat bu adamişko ermeniymiş, öyle duymuştum :) yani ana dili deil sanırım :D

uyuz cadı dedi ki...

nalan, al işte onu diyorum. yıllaaaaaaardır aynı adam. sıktı artık yani, hayır düzgün konuşsa tamam dicem de.. mesela uğur dündar, adam düzgün konuşuyo kalsın o dinleniyo. ama bu ne ya ıııııııııııııı ayyyy

güdük fare, haha dur bakiim merak ettim :)

hamarat hanım, gülmek için açsam gülücem de. adam gibi bişey dinlemek istiyorum ben, haber bülteni bu sonuçta talk show tadında geçmesinin anlamı yok ki. reha muhtar olsa en azından adamın öyle bi iddası yoktu. bildiğin komik işte, göze alarak açıyosun gülüyosun da..

serpil, evet çok ayıp ettim ııııııııııı :)

aymen, hehe ali kırca'nın saçlar nasıl? :)) uğur dündar yine fena diil, yaşlandı ama en azından türkçeyi düzgün konuşuyo.

ebru'cum, di mi ya? insan takıldıkca daha da sinir oluyo.

defne, ay ermeni olsa ne olur yaa. benim ailemin kaç tane ermeni kökenli dostları var. hepsi de gayet düzgün konuşuyolar, bu biraz insanın işine saygısıyla mı alakalı nedir blemiyorum... istanbulda doğmuş gerçi, öğrenseymiş napalım :)

Müge dedi ki...

Oh ne güzel yazmışsın yaa... :)

esr@ dedi ki...

valla canım biz onu gülmek için açıyoruz. Zaten diğer haber bültenleride aynıı haberleri günlerdir veriyorlar çok sıkıcı hiç olmazsa birand kekeliyor dili sürşüyor biraz zevkli hale geliyor:)

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sizde hamileymişsiniz. Sizde inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Kendinize iyi bakın.

uyuz cadı dedi ki...

esra, ben hamile değilim :)
hatta senin hamile olduğunu da bilmiyordum, madem öğrendim tebrik edeyim :)

Damlo dedi ki...

ben seviorum m.a.b yaa. ne bileim güsel yerlere çekior bazen konuyu. o yanlış bişiler söleince ben de geriliorum, üzülüorum falan.

uyuz cadı dedi ki...

ay sen gerçekten seviyosun :)

Damlo dedi ki...

pıfff tamam cezam neyse razıyım :P

clementine dedi ki...

bana heyecanlı geliyor, yaptığı hatalar da doğallık katıyor sanki..
Tabii bazen gerçekten komik şeyler çıkabiliyor ortaya.. :)
Ama kendisinin taktir edilecek bir özelliği var ki, o da yaşına başına aldırmadan hala bir muhabir heyecanıyla çalışması... Mevkidaşları popolarını kaldıramazken, birand'ı heryerde görebilirsiniz

uyuz cadı dedi ki...

damlo, sevmekten daha büyük ceza mı var şekeriimm :)

clementine, heyecanlı tabi canııım. ama bi yerden sonra o heyecan bayıyo yani, hergün hergün kekele nereye kadar. bence tabi..