23 Şub 2010

Bilinmeyen Numaraları Bilme İsteği

Sayın sivri zekalı yetkililer, kırk yıllık bilinmeyen numaralardan ne istediniz? Sizi bu değişikliğe iten nedir merak ediyorum.

Yılların 118'i işte, gül gibi numarayı aldınız 118 80 yaptınız, uyumlu olsun diye Birsen malını da reklama kattınız. Hadi dedik sesimizi çıkartmadık, kafiyelidir, akılda kalır vs diye. E bu karı iki gün sonra beyine çemkirmeye başladı, yok efendim öğrenememişmişte, kafası basmıyomuşmuşta, bir aydır söyle söyle dilinde tüy bitmişte...

Kızım bu adam bir aydır kimi arıyor onu hiç düşünmedin mi? Elin Rus'unun mu peşinde, Romanyalı'sının mı belli değil, sen tutmuş öğrenemedin şunu öğrenemedin diye kızıyorsun. Vallahi hiç aklın yok! Bırak bilinmeyen numarayı, herif senin arkandan bilinmeyen numaralar çeviriyor azıcık gözünü dört aç!

Hadi onu da geçtim, üç-beş gün sonra Balık Ayhan'ı çıkarttınız, 118 18 diye göbek atıyor. Bu ne şimdi?

Gerçek numara 118 19 mi 118 80 mi?

Bilinmeyen numaraları arayıp, bilinmeyen numaraların numarasını bilmediğimi ve bilmek istediğimi söyleyeceğim ama nereyi aramam gerektiğini bilmiyorum iyi mi?
Kafam karıştı, en az Birsen kadar şapşal hissediyorum kendimi. Acı, hem de çok acı...

24 yorum:

Flame dedi ki...

Resmen GICIKLAR yaaa! Telekom 118 11 doğrusu :9

Lydia dedi ki...

ayyyhh sen çok yaşa e mi!!!!!!!!!! tabii hep yaz bi de :)))))))))))

Joey Potter dedi ki...

İşgüzarlık olsun işte. Ne alaka hem 118 80 118 18 hangisi doğru cidden :)

kirazzade dedi ki...

hahaha bir de bu numara mı var diyosun yani flame :)) UYuzu iyice uyuz etme çabası içerisinde gördüm seni :P

Elly dedi ki...

Yok ya, 118 18 değil miydi o :)

cakiltasi dedi ki...

ya uzun zamandır 118 değildi zaten 118 12 yapmışlardı. belki 6 yılı var tam atmıyım şimdi yılı ama. şimdi de turkcelli onu bunu da hesaba kattıklarından tekrar değişime gittiler diye düşündüm kendimce. zaten bilinmeyen numaraları aramak insana epey geçiriyor o yüzden interneti kullanmanızı tavisye ederim.

mono dedi ki...

aslında durum şu, bilinmeye numaralar hizmeti özelleşti ve ikisi de ayrı firmalar tarafından sunulan hizmetler. yani 118 80 ayrı bir firma tarafından sunulan hizmet 118 18 de yine özel bi şirket olan Türk Telekom tarafından sunulan hizmet..
budur..

bokbocesii dedi ki...

balık ayhan i gormedim daha ama Birsen i gayet tanıyorum,hatta ses tonuna gıcık oluyorum, kocasıyla arasındaki is arkadası tarzı konusmaya daha da gıcık oluyorum.olmuyor, olmayacak.11880 mi yoksa baska bi halt mi inan ben de hic bilmiyorum.Hadi bi is yaptın, caanım numarayı degistirdin, bunun bilgisini verirken de ancak bu derece cuvallanabilir.

zeynep dedi ki...

ben bu birsenden de diğer 4lü darbukatörlerden de çok sıkıldım!

Haydins dedi ki...

Bende dün reklamı görünce şaşırdım ne oldu yine mi değişti acaba dedim..Ama sanırım biri cep telleri için biri telekom için..En sonunda ben bu kanıya vardım..Hem kim artık arayıp soruyor benim hiç bir numarayı sormuşluğum yoktur..Benim tel numaramı da o şekilde bulsunlar istemem o ne saçma şey ya..

uyuz cadı dedi ki...

flame, hah bi o eksikti gel de burdan yak :)

lydia, yaşiim evettt :))

joey potter, ikisi de doğruymuş galiba. yorumlardan onu anladım.

kirazzade, flame kafamı karıştırii :)

elly, ikisi de doğruymuş yahu. canın hangisini çekerse çevir sor mantığı :)

cakıltası, ya kırk yıllık numara, aklımızda kalmış ezberlemişiz. çocukluğumuzun 118inden ne istediler anlamıyorum ki. o turkcelli de Allah kahretsin. nefret ediyorum! kendi reklamları yetmedi dolaylı sinir ediyo bizi bak :)

mono, teşekkür ederim valla süper özet oldu. bunu kendileri de dese ya, reklamda söylesin mesela şu firmanın hizmeti falan diye. salak bunlar, cidden.

bokbocesi, çok çuvalladılar gerçekten. o birseni de gördüğüm yerde ağız burun giricem and içtim :)

zeynep, di mi ya? bi sussalar ne güzel olacak.

haydins, evet özelleşmiş iki değişik numara olmuş.

pride dedi ki...

Şekercim maalesef Türk telekom özelleştirildiğinden beri bu tarz salaklıklar oluyor.Malum ülkede özelleştirilmeyen bir biz kaldık ,yakında bizi de yok pahasına bir gavura satacak bu devlet.
Şimdi gelelim konuya. Her numaranın kontör sistemi farklı sen hangisini ararsan ona göre geçiriyorlar yani.İster Balık Ayhan'a inan,ister Birsen'e.Sonuçta 2,40 TL'ye 1 numara öğrenebiliyorsun,öğrenmesen daha iyi yani

uyuz cadı dedi ki...

pride, ne kadar pahalıymış ya. en son ortaokulda mı ne aradım zaten. artık internet var, kimin şi düşecekse bunlara?..

geveze baykuş dedi ki...

kalp kalbe karşı mıdır nedir cadı, geçen gün ben de yazdım bunu. posta ekleyecek resim falan ararken de 118 24 diye bi numara daha buldum. daha kendi numaralarını bilmiyolar, bizim sorduğumuzu mu bilecekler ya!

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Canım duygularıma tercüman olmuşsun desem,cuk oturur sanırım.İlk başlarda 118 80'i görünce tamam dedmiştim,bilinmeyen numaralar servisi bu olsa gerek.Tabii o Birsen beni de çıldırtmıştı yani!Ama sonra da 118 18 çıktı,hayydaaaaa dedim kendi kendime!Bu da ne ola ki?118 80'e ne oldu?Daha bu sabah kocişe de sordum bu soruyu inan!Kafamızı karıştırdılar,bir de bu reklamlardan hayır mı bekliyorlar acaba?

uyuz cadı dedi ki...

geveze baykuş, evet canım seninkini de dün okudum. demek ki hepimizin kafası karışmış bu konuda. saçmaladılar resmen.

kitap kurdu, aynen herkes şaşırdı ne bu diye. bari içlerinden birisi şunun hizmetidir falan desin. yok anca biri darbuka çalsın diğeri kocasını fırçalasın.
cins bunlar yaa

nuray dedi ki...

11811 Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar servisidir. 11880 ve 11818 ise Türk Telekom'un hattına kira ödeyerek hizmet veren farklı şirketlerin servisleridir. yani hangisinden hizmet alırsanız o şirket kazanır. Türk Telekom ise her zaman kazanır. Bu da benim kıyağım olsun

uyuz cadı dedi ki...

nuray, o kıyak yukarıdaki yorumlarda yapılmıştı zaten, ama yine de teşekkürler

tatlisubaligi dedi ki...

hehehhe aynı nokta kafama takıldıgı icin ben de bir taslak yazmıstım sen benden once davranmıssın cok yasa :))

o adama bir telefon defteri almayı oneriyorum zira 1 ay boyunca her telefon etme durumunda 118 bimnemkacı aramak saglıklı gorunmuyor :D

uyuz cadı dedi ki...

hhe bi fatura gelicek ki o adama, her aradığında öküz gibi para yazıyomuş o servisler. o zaman görücem birseni de 118 i de :)

ben sen ve o dedi ki...

geçen gün oturdum ikisinide sırayla aradım ikiside güzel çalışıyo fakat 1118 18 ararken reklamlarda 118 24 ü gördüm bayılcaktım

uyuz cadı dedi ki...

ben sen ve o, ahaha insanı katil eder bunlar :))

sunset dedi ki...

nefret ediyorum bende bu reklamlardan dayanamıyorum kesinlikle bide 11818 in taklidi çıktı 11880 ne şarkı yapmışlar oturmuş elini garip garip sallaya sallaya 118 80 diip duruyoo ayyy çok gıcık yaaa

uyuz cadı dedi ki...

sunset, hay Allah ala bunları götüre, daha da geri vermeye :) biraz velevelevele tarzı bi beddua oldu ama ayyyy kaç ay geçmiş ben yazalı hala yok 18 yok 80 üfff bitmemiş beeea