5 Oca 2009

O Döndü, Bana ne?!

Yılbaşı tantanasından fenalık geldi!

Zaten herkese - herşeye gıcık bir tip olarak doğa olaylarının bu kadar abartılmasından hiç hoşlanmıyorum.

Dünya dönmüş işte, eee??
Yok illa göbek atalım, televizyona dansöz çıksın, birbirimize hediyeler alalım, dans edelim, içelim, sapıtalım, gereksiz para harcayalım, kırmızı giyinelim, dilekler yazalım, planlar yapalım vs vs.. Nedir yani? Elinize ne geçti?

Gezegenimiz güneşin etrafındaki bir turunun tamamladı diye bunca tantana saçma değil mi? Senin hayatınla ilgili kararlarla bunun ne alakası var? Yada kırmızı çamaşır giyinmenin?

'Amaaaan eğlence canııım' dersiniz şimdi, hadi ordan! Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış misali herkes yapıyor ben de yapayım.. Bütün insanlık eğleniyor ben de eğleneyim..

Madem derdiniz bu olayı kutlamak o zaman ne diye etrafınızdakilere hediyeler alıyorsunuz?

Dönen dünya değil mi kardeşim? Bütün enerjiyi, çabayı o harcamadı mı? O koca göbeğiyle ıkına ıkına, zorla ve alnının akıyla bir turu daha tamamlamadı mı?

O zaman dünyaya bir hediye ver, git bir çam dik mesela.. Yada sokağa çöp atma, ne bileyim tepinmekten ve içki içmekten daha manalı birşey yap...

Biz bir de insanlık alemi olarak dünyanın dönüşünü kutlayalım derken gidip çam ağaçlarını keser, işimiz bitince de atarız.. Peki yenisini dikiyor muyuz? Tabi ki hayır!

Ben özel günleri kutlamam... Zaten yılbaşı da benim için değil dünya için özel bir gündür, o kutlasın!

18 yorum:

a. gizem dedi ki...

:)))
evet yaaa ağaç dikmek lazım aslında özellikle de çam.
lalecim eğer karadeniz turu yaparsak sana çam çiftliğimizi de göstereyim miiii? :)
hatta beğendiklerini alırsın bikaç sene belki balkonda sonra arazilerde uzun yolda vs dikersin ..
60 yasında çamlarımız var ve her yıl ziraatçiler gelip fıstıklarını topluyolar fidelerini ise biraz büyüyünce geri getiriyolarrr :)
benim de çam hastalığım var. değişik çam bulsam dokunmadan koklamadan edemem :P
ayyy konu ne yorum ne?
lalecim neyse çok konustum yine,üstelik bu sefer alakasız :P

alakalı son bişi demeliyim.
ofise geldi, sabah bütün mailler yeni yılınız kutlu olsun vs.
hepsini tektek cvplamak zorunda kaldığımdannnn o iş bitince senin hissetiklerini hissediyordum şeker, ama şimdi geçti :P

lale kunt dedi ki...

ay gizem bayılırım ya.. şu karadeniz turuna iştahım çok kabarık :)
nasıl hoşuma gider öyle yeşilliklerin arasında dolaşmak..kesin yapalım..

Aygül dedi ki...

Lalecim inan hislerime tercüman oldun desem yeri.Bende günlerdir bu sapıtmışlığı düşünüyorum ve kendi kendime sinir olup duruyorum.Deseler ki dünyadaki açlık için birşeyler yapın kimse kılını kıpırdatmaz.Bırak dünyayı yanlarındaki komşularına zırnık vermezler.Umarım hepsinin giydikelri kırmızı donlar onlara sağlık ve mutluluk getirir.Kirli bir donun getireceği ne olabilir bilmiyorum ama:(((Eline diline sağlık.

lale kunt dedi ki...

aygül gerçekten de öyle.. bi yardım vs için olsa kımıldamazlar ama yılın en soğuk zamanında giyinip süslenip sokaklara dökülüyo millet sırf eğlence için..

Anonim dedi ki...

süper yazmışssın..! şu dünyayı ödüllendirmek açısından hiç bakmamıştım olaya ama doğru en azından kutlamalar yararlı bir hale dönüşür. aşırı içilen içkiler, saçma hareketler tum bunların neden olduğu kazalar hatta ölümler vs vs..hepsinden kurtulmuş oluruz! o kırmızı muhabbetini de hiç anlamam.. giyipte bir farklılık yaşaya var mı aramızda merak ediyorum! Ya da ertesi gün başına talih kuşu konan? :)

Sagır Kedi dedi ki...

Hislerime tercüman olduğun için teşekkür ederim.Yazmak isteyip de nasıl başlayacağımı bilemediklerimi yazmışsın.Ya ben şuna çok kızıyorum insanlar çıkıyor "yılbaşı yılbaşıdır bayram bayramdır eğlenmeliyiz kıymetini bilmeliyiz"diyor.Ya güzel kardeşim istersek biliriz istersek bilemeyiz ama çok da önemli değil ki...Bence en doğrusu her günün her anın kıymetini bilmeliyiz...İster yılbaşı olsun ister bayram ama diğer bayram olmayan yılbaşı olmayan günler kıymetli değil mi nedir bak bunu anlamam.Bu arada Sevgililer günü için ne yazacaksın merakla bekliyorum şimdiden gülme krizine gireceğim bak cadı:))

lale kunt dedi ki...

merve ben de piyango çıkanlar kırmızı çamaşırla mı almışlar biletlerini onu çok merak ediyorum :)

sağırkedi, bakalım artık eserse yazarız bişeyler o güne de..

ferulago dedi ki...

Çam dikmek fikine katılıyorum, çok güzel bir hediye olur dünyamıza. Uyuz cadı ormanı kuralım mı? Hepimiz birşeyler dikelim :)

lale kunt dedi ki...

ferugalo bizim balkona yapabiliriz o ormanı mesela, süper olur :)

Hayatın Ressamı dedi ki...

hımmm
aslında çok haklısın!!!

Anonim dedi ki...

Laleciiiim Yeni yılın kutlu olsun diye başlayım ben ilk önce sözüme.. Eğlenip göbek atmak değilde yiyerek dünyaya daha fazla ağırlık yapmak için şişirdim ben kendimi daha çok yılbaşında.. Bidahaki seneye senin fikrini uygulayacağım bak iyi düşünmüşün.. Ayrıca illa ağaç süslemek isteyenlere de gitsinler çam ağacı diksinler ormana ve orda süslesinler ağaçlarını.. bu da güzel olmadı mı yahu?

Aymen dedi ki...

kurban ile ağaç kesmeyi aynı kefeye koyanlar sanırım günlük hayatlarındada gıda niyetine çam yiyorlar mukayese ettiklerine göre. hani bide bunlar var gelde gülme pardon uyuz olma:)

lale kunt dedi ki...

sihirli eller, ben bide olayı terse çevirdim öyle baktım.. çokta önemli değil aslında, sonuçta herkes yine istediği gibi yaşar.. eğlenceye devam yani :)

absinthe, teşekkür ederim :) senin dediğin de değişik bi fikir, çokta güzel olur aslında.. ama evde çok güzel duruyo çam ağaçları ışıl ışıl. o zaman gerçek çam değil de plastik olanlardan koyalım evlerimize.. daha az zararsız olur belki..

aymen, kurban konusuna hiç girmeyeyim ben. bu konuda bişeyler yazmak istedim zamanında ama insanların inançları sonuçta. sonra bik bik bik yorumları çekemeyeceğim için yazmadım. aslında bakarsan bence de ikisi arasında çok fark yok. ikisi de gereksiz, zaten senin dediğin gibi tam 14 sene çam yedim :) hiç et yemedim, sonra çok hastalanınca mecburen yine et yemek zorunda kaldım.. karışık işler yani.. herkes istediği gibi yaşasın, kimse kimseye saygı duymak zorunda da değil bence. sadece sussun otursunlar benim için yeterli.

Aymen dedi ki...

çam mı devirdim yoksa:))))))))))))))))))))))))

Aymen dedi ki...

bide bu 10 dan geriye sayma olayı vardır lılılılululuvovovovov gibi seslerle sonuçlanır:)))

sonra bide sanatçılar nasıl yeni yıla girdi derdimiz vardır çok merak ederiz ya çuvalla nasıl para götürdüklerini.

noel baba kılığına giren kılıksızlıkta aynı terane:) hohohoho

inanışla bağ kurmuyorum yine saçma geliyor çam dikme olayı süper, fikrin çalınmadan patentini al bence

Girls On Blog dedi ki...

ACaip degisik bir bakış açısıyla noktalamışsın :)) katılmamak elde mi...:)

lale kunt dedi ki...

aymen yok devirmedin, bikaç sene evvel konuşsaydık o zaman devirmiş olurdun. ama şimdi ben de et yediğim için bişey olmadı :)
patenti de almayayım boşver, çam dikilsin de fikir kimden çıkmış öenmli değil..

lale kunt dedi ki...

gob, kıllık yapan kimse çıkmadı hayret :)