5 May 2010

Günün Manasızlığına ve Önemsizliğine Uygun Bir Yazı

2010 yazılarıma bakıyorum, -ki benim için çok kolay oldu. Neden derseniz,
- Ocak 9,
- Şubat 6,
- Mart 5,
- Nisan 3.
Hani Öss'de falan olur ya bu tarz matematik soruları, 'sizce bu sıralamanın devamı nasıl olmalı?' gibi. Diyorum ki, Mayıs 2, Haziran 1, Temmuz 0 mı acaba? Bakalım, belki ilhamiler gelir.

Başıma bi sürü abidik gubidik olay geliyor da, yazmak aklımın köşesinden bile geçmiyor. Hayrettin...


Bu arada bahar gelmiş arkadaşlar, benim haberim yok. En son pazar günü dışarı çıkmıştım, (o da yine günler sonraydı) galiba bir daha çıktığımda herkesi şortlarla falan göreceğim. Babetlerimi hiç çıkartmadan şıpıdak parmak arası terliklerime mi geçiş yapacağım acaba?
Ne demiş rahmetli Sabancı, 'çalış, çalış, çalış'. Çalışta, mevsim geçişlerinden bile bi haber olduk arkadaş. Balkonda mı çalışsam, ne yapsam?

Zaman nasıl geçiyor hiç anlamıyorum, ancak perşembeden perşembee Aşk-ı Memnu oynayınca 'anaaam ne zaman bir hafta olmuş yahu?' diye uyanıyorum. Mesela bir sene neredeyse geçmiş bile, bizim evlilik yıldönümümüze az kaldı. Yeni bir liste hazırlamak lazım, ne istesem ki acaba?

Bu arada bir ton aksilikte beni bulmadı değil, aldığım aptal bi malzeme yüzünden bir tam gün boyunca yaptığım bütün kolyeler mahfoldu. Şu an hiç biri yok, bugün ya da yarın gidip adamın kafasına fırlatmam gerek. Canım da hiç kavga etmek istemiyor, umarım adam da benim gibi düşünür. Zaten tek kaşımı kaldırıp bi baksam Allaaah! Eşim diyor ki 'sen birine laf sokmaya gör, 15 gün tuvalete çıkamaz'. Doğru mu acaba? Arkadaşımın da dediğine göre, onun bir de diğer versiyonu varmış. Yani 15 gün tuvaletten hiç çıkılmayabilirmiş. Herhalde bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor bu durum. Yine de işin ucu tuvalette bitiyor, o kesin.

Belki bu durumun birilerine faydası dokunur. Nasıl dersen, hele bi dinle.
Geçen gün Hindistan'a benzeyen güzide ve pis semtimiz Eminönü'ndeki bir dükkanda kasanın yanında dururken, memeleri muhetemelen 350 ölçüsünde olan, saçları aslında siyah ama sarıya boyamış, diplerden pis pis çıktığı ve aktığı için bok rengine dönmüş olan gerizekalı çingen karı beni bi itttirdi, masaya yapıştım. O an öyle sinirlendim ki, kadına 'ne itiyorsunuz? buradan nasıl geçeceksiniz ki?' dedim.

Aslında normal bir cümle değil mi? Fakat az evvel anlattığım özelliklerle birleşince, yaptığı hareket karşısında 'buyur ablammmmm yollar sana kurbaaan olsun' falan demek lazımdı ki bana dalmasın, ağzımı burnumu dağıtmasın.
Ben ne yaptım? Tek kaşımı kaldırıp, en pis bakışım, sert ve yüksek ses tonumla o memelerin sahibine diklendim. İyi halt ettim.
Gayet Tayyip bir yaklaşımla, 'sen de çekilseneee' dedi. Bi yerde 'malzemelerini de al git' demek yani, öyle sanıyorum.
'İnsan bi pardon der, nasıl göreyim ki sizi. Arkadan geliyorsunuz' dedim. Tayyibe iyice sinirlendi, oracıkta yolacak beni. Arkadaşım beni dürtüyor susayım diye, zaten dirseğinin değdiği bölge morardı sonra. Nasıl bir tehlike alarmıysa. Ben sallamadım tabi, kan beynimde.
'Hoş görülmeyecek gibi de değilsiniz ama, nasıl olduysa artık' dedim.

Çok salağım ha, gerçekten. Ne cesaret sen o lafı söylüyosun ki, bi de kadın dibimde, fısıldasam duyacak. Ama ben bir de bağırıyorum yani. Hani Sevda Demirel'in Hande Ataizi'ne attığı tokat gibi, ya da Medyum Memiş'in Keko'ya gömmesi gibi... İşte o tarz bir tepkiyle karşılaşmadıysam Allah'ın sevgili kuluyum demektir. Hayır benim Keko'ya benzediğimden değil, karı Memişimsiydi... Bir Sevda Demirellik asabiyet mevcuttu karıda, hoş O'nun da bir defa yanımdan geçerken bana çarpmışlığı vardır, Cadde Accessorize'dan Taksim Accessorize'a fırladım desem, inanın pek sevgili okuyucularım. O kolumu tam randımanlı kullanamıyorum yani, öyle söyleleyim. Kadının ruhu bile duymadı, orası ayrı.

Konumuza dönelim, bu söylemim karşısında kasadaki iki zavallı amcacıkta bana kaş göz yaptılar, belki de 'kaç' 'göt yapmış olabilirler. Hani kaç, az sonra götüne yicen tekmeyi manasında? Olabilir mi?
Kaçmadım tabi, olay mahalini terketmedim, karı da söylediğimi duymadı yırttım. Yoksa şu an bunları size yazamıyor olabilirdim.

Durumun birilerine faydası olabilir demiştim başta, yani tuvaletten 15 gün çıkamama durumu bu teyzeye yaramaz mıydı? Belki azıcık zayıflardı fena mı?

Üff yazdık bişeyler ama sonunu nasıl bağlayacağım şimdi? Üstelik düşünmek için zamanımda yok pek, kalkıp yine çalışmam lazım. Bir defalığına da siz uyduruverin olur mu?

32 yorum:

Uzun Yollar dedi ki...

:))) sabah sabah şı sıkıcı iş yerimde beni güldürdün ya.. ve hatta benim kahkahalarıma anlam veremeyen ama halime gülen ofis arkadaşlarımı da güldürdün ya.. :)) saol saol saol :P :)

bokbocesii dedi ki...

:))))) Ama senin yazman lazım ya.Valla bak..Evde oturup bunları yazmadıgın her dakika yabana gidiyor.

lale kunt dedi ki...

uzun yollar, hehe güldünüz mü o kadar? aman ne güzel bugünün hep güzel geçsin o zaman :)
sevgiler..

bokbocesi, başıma gelen her abidikliği yazsam mı acaba hakkaten? dur bakiim bugün bişey olursa yazıcam tekrar :)

Crafty Engineer dedi ki...

Tayyibe :))))

lale kunt dedi ki...

tıpkısı :)

battodol dedi ki...

uyuz hep yazsın hep çizsin istiyorum ben de ama bencillik etmiyim o da dinlensin baharın yazın tadını çıkarsın :)

lale kunt dedi ki...

arte, sen bana ilk kez mi yorum yazıyosun? eğer öyleyse devam ette ben de yazayım çizeyim, kendi kendine sıkıcı olyuo yahu :)

battodol dedi ki...

evet ilk kez yazıyorum,klasik haller işte yazsam mı yazmasam mı ay nasıl bişey yazsam derken dedim ne zamandır okuyorum ediyorum bi yorum yazıyım bari haksızlık etmiyim o kadar zevk alarak okuyorum ne de olsa :) sen yeterki yaz çiz ben yazarım bundan sonra :)

lale kunt dedi ki...

canın ne istiyosa yaz işte. yazılarıma baksana abidik gıbidik, düşünecek bişey yok yani salla gitsin bişeyler :)

"PRETTYCOOL" dedi ki...

çingenin nefesini bi an ensemde hissettim,artimetik hesaplama yaptım,korktum,güldüm,salak oldum,bir yazıyla sanki güzel bir aktraksiyonlu komedi filmine gitmiş gibi oldum,bloglarda çok güçlü kalemler var,değerlendirilmeli diye sesleniyorum burdan sayın medya sahiplerine;)medya sahipleri ne demek bilmedim bende:))

battodol dedi ki...

ya olur mu abidik gubidik bütün içimdekileri döküyon sırasıylan valla:) yazdım gitti işte :)

lale kunt dedi ki...

"PRETTYCOOL", çok çingendi cidden. dalsa yüzüm gözüm dağılıcaktı da, yine yırttım :)
medya sahipleri de açsın gözlerini :)

arte, heh yaz işte böyle eferin eferin :)

Robin Goodfellow dedi ki...

oyy bir de terlerler ya o insanlar ben ona fena oluyorum :/

JuVeNiL dedi ki...

cadı, bu dediklerinin aynısı bende ed var,neye güvenip insanlara bu laf sokma, kendini tutamama bilemiyorum.. Allah koruyosa eğer böyle durumlarda koruyo, kesin:D

lale kunt dedi ki...

puck bi de ortak özellikleri çamaşır suyu. ıykk pis pis.

juve, bi daha yapmayalım ortalık yerde. ağzımıza burnumuza dalıcaklar bigün :)

Nur dedi ki...

Oyyy...
Bi defasında o tür biriyle aynı koltukta bir müddet minibüs yolculuğu yapmıştım aklıma o geldi. Hem kokusu hem tip tip bakışları ve ipiri cüssesiyle beni başka bir minibüse kaçırtmıştı :)

Ağğğğbeeey param yokda ilerde incem yap bi kıyak :D

Stil Direktoru dedi ki...

Hahaha ilhamiler gelir demüş :) Of ya alemsin kanki.
Ya evet ya, sokaklarda ağlayan kız mı görmedik, iten kakan, kuşcu apla civciv ci vs vs :)
Gel bacım gel, bu sezon terasta takılcaz dedik ya, hatta ufak bedenlerimiz için şişme havuz da alalım, yasakmış ya havuza arkadiş sokmak kendi havuzumuzu kendimiz yapalım :) Al sana bi diy daha ahah :)
Artık isteme saksıcan sen al ne listesi be :) Haahha o lafa ölüyorum zaten, daha kibar versiyonunu yazmdığın hani :)
Senleyken zaten yanımda bodyguard var gibi hissediyorum :)
Anımsa adam demişti ya, Lale kızdı aman :))
Esnafların korkulu rüyası Lale apla :P
Ya evet ya o an lafı dedin ya kadına oha oldumdu :) Adamlar da nasıl kıs kıs güldülerdi hahah :)
Oha oldum be sevda olayına, kanka sana da gelen vurmuş giden vurmuş halbuki bi kaş atsaydın asıl onun ruhu bi duyardı ki sorma gitsin!
Çalış balım çalış, yada atla gel bırak işi gücü, benim de koca gelcek ev dandini allahtan kızan adamlar değil bizim saksılar. Bunun sonu telde gelir kaçtım çatlağım + seviyorum senü

lale kunt dedi ki...

nur, ya bizi mi buluyo nedir anlamadım ki. bi defasında da kocaman adam olmuş böyle 40lı yaşlarında bi adam üstü resmen çiş kokuyodu. birazda manyak gibiydi zaten, sıyırık bi tip. üstüne mi işemiş Allah'ın cezası ne yapmış geldi yanıma oturdu. ağlicaktım nerdeyse. izin istedim geçmek için, düşünüyorum artık kıçımı mı avuçlar, üstüme mü tükürür, saçımı mı çeker ben geçerken diye. neyse hiç birini yapmadı da indim.
her günüm ayrı bi macera anasını satiim.

edi, kız sen de ayrı bi yazı yazmışsın ha :) sen bütün olanları yazmışsın ama raptiyeci han'ı unuttun galiba he :)) gözlerimden yaşlar aktı kızımmm bigün de onu yaziim bari sonradan unutmayalım.
evet koruma gibiyimdir üstüne afiyet, bi civelek herkesi seven tip, bi de sinrili herkesten nefret eden insan yanyana gelirse nolur? ahan da biz oluyoruz o iki saksı da.. Allah bizi korusun ne diyim, sen bi daha elin heriflerine abi deme de, kemer mevsunu da mı yazsam kız aklıma geldi. yazsam beni gebertirsin ama, isim vermem olur mu :))

Stil Direktoru dedi ki...

He ya ama yazılmayacak gibi değildi ha :) Raptiye ahah ay o amca neydi be :) yaz unutma. Yaz annem ver ya manyak olduğumu herkes bilio :) Çok ta tın artık saldım zaten stilimide direktörlüğümü de yiyim yazdığım son yazı bunun ispatı işte hahah :) Bu arada valla korusun kız, diyorsun ya insan sevmiyorum diye kız haklı diyorum bende sevmiycem artık sev sev kazık ya bu ne yaaa!

lale kunt dedi ki...

sevme kızım herkesi de sevme yani. abidik gubidik eminönünde gördüğün esnafı ne seviyosun yani :) elimde kalıcak bi tanesi tutamıyorum ki ben kendimi.

Stil Direktoru dedi ki...

Haaa kalacaksa senin elinde kalsın kuzum :)

geveze baykuş dedi ki...

ahahahahahh allah iyiliğini versin ya, kadının yolmasına da gerek yok hasbel kader denk getirip bi üstüne otursa cırtılırdın mazallah. gene şanslıymışsın cadı, büyük geçmiş olsun :)

lale kunt dedi ki...

geveze baykuş, şanslıym gerçekten :)
teşekkür ederim :)

Uzun Yollar dedi ki...

uyuz blog ödülü yokmuş ellerinde bende sweet blog ödülü yolladm sana :) tepe tepe kullan

http://uzunyollaradevam.blogspot.com/2010/05/odullu-blog-yazar-diye-adlandrn-bundan.html

lale kunt dedi ki...

uzun yollar, şimdi baktım canım. çok teşekkür ederim :)

Ezgi dedi ki...

Bende bir ödülün var canım;
http://woolip.blogspot.com/2010/05/sweet-blog.html

tatlisubaligi dedi ki...

hey yarabbi... arada bi tut kendini uyuz cadı, 2 cümle ettin diye hücümbot teyzelerin hışmına ugrama telef olma... üzülürüz :(

şimdi bu yorumu nası bağlasam bilemedim seni karşıma da almak istemiyorum ya 15 gün tuvalete girememek ya da çıkamamak var işin sonunda :))

şaka bi yana uzun bi aradan sonra,sabahtan beri blog okuyorum. gune deger katan 3 yazıdan birisini yazmıs oldugun icin sana ayrıca tesekkur ediyorum

lale kunt dedi ki...

ezgi, sağol canım teşekkür ederim. sana da yazdım, adım uyuzcadı, ama bana tatlı blog ödülü vermişsin :))

tatlısubalığı, ayağını denk al wc sorunu olur haha :))) ne alemsin :)
söylediğin güzel şey için de çok teşekkür ederim, nasıl mutlu oldum.. ama aklıma şu soru geldi, acaba sabahtan beri sadece 3 yazı mı okudun hehe :p

tatlisubaligi dedi ki...

üşenmeyip şöyle bir hesapla geri donuyorum hemen :) 17 blogun son 2 haftada yazılmış butun yazılarını okudum :))

lale kunt dedi ki...

o zaman süperim demek ki :) ilk üçe girebildiysem :) epey bi yazı okumuşsun çünkü.

Ezgi dedi ki...

Rica ederim canım,adın uyuz cadı olsa da izleyicilerinin tatlı bloggerısın:))

lale kunt dedi ki...

teşekkür ederim :)))