30 May 2010

Ordan Burdan,Öylesine.

Dün bloğuma bir link eklemek için girdim, gözüme ilişiverdi Allah Allaah bir gariplik var sanki. Ne acaba?
Sonra bir baktım, 'hıı evet gerizekalıcım hala kar yağıyor...' dedim kendi kendime.
Haziran gelmiş çatmış, herkes sıcaktan yanıyor benim bloğumun boynu bükük, öksüz, zavallı, bakan yenileyen kimsesi yok.
Neyse oturdum beş dakikada beşiktaş şeklinde azıcık renklerle oynadım, bir-iki çiçek serptim. En önemlisi karları kaldırdım, azıcık düzeldi. Zamana ayak uydurdu.

Sonra yerli malı yurdun malı dizilere takılıyor da gözüm, sürekli bir atraksiyon, hep bir sorun, kaçamak, silah, uyuşturucu, tecavüz, aldatma, trafik kazaları, kurşunlar, gaz zehirlenmeleri, uçurumlardan atlayıp intahar etmeler, çocuk kaçırılması, işkence, istenmeyen gebelikler, yok sendendi yok ondandı muhabbetleri, geri dönülen eski sevgililer, akılda kalan yeniler, ölmüş ama dirilenler vs vs...

Bu arada tüm bu saydıklarım Kurtlar Vadisi'nden değil, hayatımda bir defa bile izlemedim. Ne olur ne biter bilmiyorum.
Normal diziler bunlar, konuları güya günlük hayattan alınanlar.

Yahu şimdi soruyorum, böyle strese, sıkıntıya kalp mi dayanır kardeşim? Tak der gider insan yığılır bir yerde. Amma çok şey üst üste oluyor anlamış değilim. Ben kocaman bir gün içerisinde iki kere trafikte sinirlensem, bir defa markette önüme geçip hakkımı yeseler, otoparka girsem yer bulamasam çıldırıyorum.

Vay arkadaş! Bu ne metanet, ne dirayet, ne sağlık, ne sıhhat. Tü tü tü diyesi geliyor insanın. Sıyırmamak elde değil, takdir ediyorum hepsini. Sezon sonlarına gelinse de azıcık rahat nefes alsalar diyorum.
Hoş sen 9 ay her bölüm binbir sıkıntıyla boğuş, sonra yan gel yat 3 ay Bodrum'a falan git. Vallahi boşluktan sıyırmazlarsa ne olayım.

Bu arada şimdi bakıyorum da, Okan çok pis gözüküyorsun, mağara adamı gibisin. Alnın terliyor, o saçlar düşüyor yapış yapış ıyyyyk!
Haftanın üç günü de Türkiye'nin en çirkin erkeklerinden birini, sürekli terden yapış yapış halde televizyonda görmekten fenalık geçirmek üzereyim. Film seslendirmeleri, reklamlar, her saniye tv programları. Okan olmasa Türkiye'nin hali nice olacakmış kim bile?

Neyse, haydi iyi geceler gari.

14 yorum:

Damlo dedi ki...

ay o ter damlacıkları beni de gerdi. nihat doğan bir okanın ter damlaları iki. kendiye gelemedim daha :S

lale kunt dedi ki...

damlacım izleyemedim ki nihat doğanı. evde benimki o kim yaaa ölsün falan dediği için kapattım, yoksa bir-iki inci dinlemek isterdim :)

Stil Direktoru dedi ki...

Ahah Laliş'im metanet vs başlayan cümleyi kurmak aklına nereden geldi :)

Sorma resmen bu yüzden haber izlemiyorum :) Kar olayına kıs kıs gülüyorum hala :)

Trafik deme hele bana deme, ulen koca dünyada turistle de kavga ettim ya pes bana! Ama haksız değildim değil mi Laliş. Avrupa'da trafiği kesip ben taxiden insem, taşa tutarlar yeminlen :)

Okan konusunda helal sana diyorum. Kardeşim zeka bir yere kadar. Vur zekaya her şeyi bokunda boğul olacak şey mi yahu! İnsanın azıcık saygısı olur. sonra utanmadan o salak bir kadın var ya, arada eliştiriyor hani Okan, kendi kendine konuşan, rüya yorumlayan, günden güne şişen, 3'lü koltuğa sığamayan kadın işte onu beğenmiyor :)

Aman ne çok yasasım varmış Laliş, ne yapayım be hacı, kendine bakmayan, pis insanları sevmiyorum işte. Ve son nokta ne derim ben bu durumda?

Pis şey! :))

Syhn dedi ki...

hay Allah razı olsun!
ne güzel şeylere - benim hep takıldığım şeylere değinmişsin ;)

Unknown dedi ki...

Okan'ın saçları alnındaki ve alnındaki ter damlaları beni de mahvetti dün!Gidip de bir silmedi yani adam!

lale kunt dedi ki...

ay edaaa o kavga meselesini hatırlatma bana resmen ödüm koptu biliyosun. uyuzcadı nickini sana vermek istiyorum, gururla ve hakkıyla taşı diye :) bi de millet beni sinirli sanıyo anacım :)
kız avrupada mıyız biz şimdi kızıyosun, ara sokakta, taksimde ve taskiciye. iyi yırttık valla :)

evet okan da çok pis şey eheh

syhn, rica ederim ne demekk. her zaman :))

kitap kurdu, eliyle itiyo ya saçını geri. ıyyy! silmek diye ona dedi heralde :)

a. gizem dedi ki...

demek karlar duruyormuş hala yaaa... ah ah hangi günler geldi aklıma.. senin gün aşırı vakit bulup yazdıgın uyuz olaylar sonrası hergün her saat sürekli buradaydım. sonra sen uyuzlar da severi açtın, tabi bünye alışmış, şuna uyuz oldum yaz buna uyuz oldum yaz.. bi süre uyuzların da sevebildiğine adapte mi olamamıştık ne :)
sense yazmıştın yine o blog üvey evlat diye :)
demekki zaman zaman değişiyor herşey...

asıl benim üvey evlat diğer blogum nasıl o gun baktım aralıkta mı ne yazmışım en son...
tek derdim oymuş çözüme kavusunca hem ben hem o hem de blog rahata erdik farkında mısın lalişim :)

neyse bu bir sırrrr :)
aramızda kalsınnn!

lale kunt dedi ki...

gizo şaka maka üç yıl olacak ben bu bloğu açalı. vay be! yaşlandım :)
evet ilk zamanlar buraya çok yazıyodum, hem canım yazmak istiyodu hem vaktim daha fazlaydı. hoş olmasa bile gece yarıları yazıyodum, ama o eski hevesim, yazarkenki mutluluğum yok artık ne yazık ki.
diğerini de çok güncellemiyorum aslında, ama o daha kolay benim için. zaten hep çizdiğimden sadece fotoğrafını çekip bloğa ekliyorum. burada şimdi kim üşenmeyecekte yazacak yani, di mi?
bu arada bugün fotoğraf makinem bozuldu :( çok mutsuzummm

a. gizem dedi ki...

nası yaniiiii
yeni makinan mı bozuldu
biliyor musun berkemin makinası da 2 gun önce tam onun mezuniyetinde bozuldu :(

lale kunt dedi ki...

evet canım yeni makinem bozuldu :(
araştırdık, d5000lerde bi sorun varmış, pil doluyken bile makine çalışmıyomuş. geri alıp tamir ediyolarmış. baktık seri numarasını girip, bizimki de o grubun içinde :( götürücem tee eminönünde yetkili servisi. üf. ve şu an bana çok lazımdı, iğrenç cep telefonlarıyla iş yapmak zorunda kaldım :(
berkemin de öyle olmuş bak, hep en lazım olacağı zamanda olur zaten. yaptırabildiniz mi?

battodol dedi ki...

katlanamadığım bir erkek tipi varsa pis, pasaklı ve bakımsız olanlarıdır, iyyykkkk...

senin blog kış bitmesine rağmen bütün yaz kar lastiğiyle sürülen arabalar gibi olmuş desene :)gerçi, gözüm o kadar alışmışki karları farketmiyordum bile :) ama ilk açınca bi değişik geldi gözüme blog:)demek renkelerden çiçeklerdenmiş :)

Stil Direktoru dedi ki...

Hahah ver kuzum ver, zaten uyuzsun herşeye uyuzsun diyenler yüzünden, bıktın sen biliyorum ben ama neyse :) Ne demek ya Avrupa'da mıyız? Kız gelmişler ülkemize sözde medeni denyolar yaptıklarına bak. Biz yapsak orada anında ceza yeriz.

Nerede bu devlet nerede bu millet sorarım sana :)

Sen korkam yavrum, ayıptır söylemesi, milletvekili dövmüşlüğüm var bilirsin :) Sıkıyorsa sataşsaydı :))

lale kunt dedi ki...

edi sen yine ben yokken döv millet vekillerini olur mu? :)

Stil Direktoru dedi ki...

Tamam söz bebem :)