3 Ağu 2010

Onlar İçin Destek

Mide ağrısı, karnıma giren kramplar, son olarak vurduğu nokta ise meşhur vertigom... Çok üzülüyorum, çok...

O olmasa belki çok daha geç haberim olacaktı, önce twitter'dan sonra blogdan okudum.

Gazeteci olan Tuna ARMAN, insan olabilme özelliği taşıyan herkesin duyduğunda, okuduğunda benimle aynı tepkileri vereceği durumlara artık dur diyebilmek için bir eylem düşünmüş.

Hayvanlara tecavüz, işkence gibi insalık dışı, hatta her türlü kavramın dışında kalan durumlar için hükümetin yeni bir kanunla ceza uygulamasını istiyor. Bugün hayvana yapan, yarın öbür gün mutlaka insan ve çocuklar üzerinde deneyecektir. Bu bir sapıklık, hastalık, iğrenç bir durum. Bu yaratıkların önü kesilmezse eğer çok daha ileri gidecekler, - ki gidiyorlar da zaten.

Tuna Hanım, Taksim'de bir oturma eylemi gerçekleştirecek. Sonrasında bir imza kampanyasıyla destek arayacak.

Bu durumu desteklemek için hepmizin de yardımı gerekiyor. Belki bazı blogcu arkadaşlarımız (sözüm meclisten dışarı, onların beni okuduklarını hiç sanmıyorum ama) bugün 'ne giydim?' ya da bilmem hangi modacı uyduruk bir çantayı bilmem kaç dolara satıyor?' yazıları dışında gerçekten bir canlının hayatını değiştirebilecek birşeye de dokunmak ister. Her birimiz kendimize göre bir sürü okura ulaşabiliyoruz.

Ben de bu eylemi sonuna kadar destekliyorum ve üyesi olduğum tüm sosyal ağlardan da duyuruyorum. Lütfen destekleyin olur mu?

İçerisinde Tuna ARMAN'ın konuyla ilgili mini bir röportajının bulunduğu site; http://www.dostlarimizicin.com,

Facebook sayfası; burada,

Twitter için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Herkesin içerisinde azıcık merhamet olabileceği günler diliyorum... Sevgiler.

10 yorum:

Robin Goodfellow dedi ki...

Teşekkürler Laliş;)

Robin Goodfellow dedi ki...

Teşekkürler Laliş, kayıtsız kalmayacağını biliyordum ;)

lale kunt dedi ki...

canım ben teşekkür ederim. umarım ufakta olsa bi faydamız dokunur...

Yeşim dedi ki...

Laliş'im, duyuru için teşekkürler. Yürekten destekliyorum. Oturma eyleminin yapılacağı tarihte İstanbul'da olursam mutlaka katılacağım. O kadar çok ki bu hastalıklı tipler. Onları içimizden söküp atmak için her bireyin bu eylemi desteklemesi gerekir.

lale kunt dedi ki...

yeşimcim evet çok fazla bu manyaklar. Allah korusun hepsinden...

Yeşim dedi ki...

İnanamıyorum Laliş'im böyle bir vahşeti bir insan nasıl yapabilir :( Yemin ederim sitedeki haberleri okuduğumdan beri elim ayağım titriyor. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Allah'ım ya bunlar insansa ben değilim. Kanım dondu yaaa :(

lale kunt dedi ki...

çok kötü Yeşim'im ya :( ben o haberleri okuyamıyorum bile, sadece başlık yeterli :(
ceza bile almıyolar yani, 100-200 lira bişey. çok fena..

Unknown dedi ki...

seni okumadan bende yayınladım ,inşaallah bir faydamız dokunur ,inşaallah sesimizi duyururuz

Selin Ergeçer dedi ki...

Canım evet ben bu konuyu blogumda paylaşmıştım; http://selinedair.blogspot.com/2010/07/tuna-arman-bu-yolda-yakniz-degilhayvan.html
ve evet hepimizin desteği gerekiyor...hayvanlar, bizim ceza kanunumuzda eşya kavramına giriyorlar yani onlara yapılan bir suç eşyaya yapılan suçlarla aynı kefeye konuyor ve "kabahatler" kısmına giriyor.Bunun artık değişmesi lazım...Hepimiz birşeyler yapmalıyız. yani evet hepimiz üzülüyoruz, hepimiz ah vah ediyoruz ama hangimiz veya kaçımız diyeyim, bugün hayvancıklar için birşey yapıyoruz??

lale kunt dedi ki...

dikişdersi, umarım bi fayfdamız olur, çok duyarsız bi toplumuz malesef...

selin ergeçer, çok üzücü bi durum gerçekten de. eşyayla aynı kefeye nasıl koyulur benim aklım hayalim almıyo. bu insanların hiç mi sevdikleri biri ya da bişey yok. nasıl böyle duyarsızlar? gerçekten çok üzücü.. umarım kanun değişir, insan olmaya yakışır bi hale gelir..