16 Kas 2010

Cartoon Network&Lig TV

Her zaman şikayet ederim, evde sürekli History Channel, Nat. Geo., Cartoon Network izliyoruz diye. Azıcık yerli kanalları dolaşalım, beğensekte beğenmesekte dizilere bakınalım. Ne biliyim hiç olmadı haberleri izleyelim. Dışarıda bir hayat var yahu, entel dantel nereye kadar? İşin özü halk olalım halk!
Varsa yoksa birinde cosmic temalı çizgifilmler, uçan kaçan varlıklar, diğerlerinde bok böceğinin yaşamından kesitler, köpek balıkları (ki izle izle sonra yazın denize giremiyorum), kelebeğin narin kanatları...
Hayvanları ne kadar sevdiğim aşikar, fakat inanır mısınız pazar kahvaltılarında bile maymun götü izliyoruz. Pek iştah açıcı olmuyor haliyle...


Oysa şimdi butun bunlar için Tanrı'ya şükrediyorum. Neden derseniz, amcamı ziyarete geldik ve TV'de maç var. Ne dedim ne ettimse kapattıramadım. İddasına göre en sevdiği yeğeni benim, fakat mezardan dedem bile gelse şu an kumandayı vermezmiş. Gelsin de o korkuyla nasıl üç buçuk atıp saliveriyo görürüm o zaman. Tabi bunu söyleyemedim.

Biz annemle içeri gidecekmişiz, küçük televizyonda ne istiyosak izleyecekmişiz.
'Alla alla siz gidin' dedik, orada lig tv yokmuş.
'E bize ne götürün' dedik, olmazmış. Nedeni yok, sadece 'olmaz'. Olsa şaşarım zaten. Güya misafrliğe gittik, varsa yoksa kakılmış gibi yemek yap, çay koy. Bi kumandaya gelince iş 'olmaz'. Biz diyo muyuz olmaz?


Ablamlarda da eniştem beyefendi kocaman tv'de maç izlerken zavallı kızkardeşim içeri oradaki 37 ekranla idare etmek zorunda kalıyor. Annemlerde desen, keza aynı.

Şu anda da uğultudan kafam kazan gibi oldu. Uuuuuu diye bagariyolar. Bok var ne bağırıyorsunuz onca adam birleşmiş hiç anlamam. Bu durumda anlamayışımı kendi zeka seviyeme değil, bağırışlarını onlarınkine bağlamayı tercih ediyorum tabi.

Neyse, uzun lafın kısası evi tıpkı diğer hemcinsleri gibi dağıtsa, zaman zaman istediğim kadar nazik ve benim gibi mükemmel olamasa da sırf maç izlememesi sebebiyle kocama olan hayranlığım arttı.

Halime oyle şükrettim ki tarifi mümkün değil. Sevgili Sponge Bob, Patrick, Kulak Jack, onun aptal arkadaşı, balina kardeşi, dünyanın en gereksiz karakteri Ben 10 ve daha niceleri hepinizi sevgi ve özlemle kucaklıyorum.

Tanrı Cartoon Networku kutsasin!

9 yorum:

41 kitchen dedi ki...

toplumsal yara bu yara! maymun götü bizim evin vazgeçilmezi sabah kahvaltılarında. bir de organik tarım belgeselleri var ki her haltı biliyorum artık. babam sağolsun. yakında kültür mantarı falan yetiştireceğiz. şimdi şu yazıyı okurken baktım da, türk kadını hep aynı şeyleri çekiyor yahu. anneciğim de az izlemiyor dizilerini 37 ekranda.

HUYSUZBALIK dedi ki...

Ahhh yarama tuz bastın. Bizim evde tüm gün ya Rıdvan'ın ya başka kıytırık bir yorumcunun sesi çınlıyor. Ben internette izliyorum dizilerimi filmlerimi. Fringe'imi. oooof oooof gittim babamın aynısı bir adamla evlendim :) Varsa yoksa futbol...

seneryocu2 dedi ki...

Size nasıl hitap edeceğimi bilemiyorum...
En son blog yazınızı okuduğumda çok sevdim.İşte dedim okunacak bir bloog buldum .Fakat siz o yazıda bundan sonra blog yazmayacağınızı söylüyordnuz.
Ben de yaz evlet sende istikbal var demiştim.
Size Sevgili Uyuz dememde bir sakınca var mı? Önce onu sorayım..Malum yiğit lakabıyla anılır bizde...
yoksa sizin uygun gördüğünüz şekilde seslenirim..
Sizi o gün blog listeme aldım,o günden beri de hergün belki bu gün yazmıştır diye bakıyorum.....
Ben 63 yaşında emekli bir öğretmenim.Artık mahallenin ALİ AMCA'sıyım.
Sizin gibi gençlerin böyle okumayla,yazmayla,yurt sorunlarıyla ilgilenmesi,hala umutların tükenmediği açısından beni hayli mutlu ediyor.
Dediğin gibi,sadece belgeselleri izlemek,bir yerden sonra bıkkınlık veriyor.Aynı belgeseli on kez ,İNEK ŞABAN filmi gibi izle.Oysa başka bir toplumda yaşıyorsun.Onlardan kopmamak gerekiyor.Ben bilgisayar ortamında olduğum halde,arada da olsa
hanımla çay ve meyve saatlerinde(Tabiki çay ve meyveler tarafımdan hazırlanıyor.Çello'ya sorabilirsin)Aşkı Memnu,Hanımın Çiftliği,Aşk Ve ceza v.b dizilerdeki mevzular ne o kısa zamanda öğreniyorum.
Erkeklerin maç hastalığına gelince,ben sadece sonucu merak ederim.O da çocukluğumdan kalma bir şey... Ama bu hastalığın kökenlerine inmek gerekir.Sizin dediğiniz kadar da basit değil.Koskoca İspanya ve Portekiz,Kırk yıl boyunca futbol sayesinde Faşizmi sürdürebildiler.

Yazmaya devam et.Yazmaya küsmek olmaz.
Sait Faik'in meşhur hikayesini biliyorsundur yazmakla ilgili:Ne diyordu
o hikayenin sonunda.Aylar vardır yazmıyordum.Yazmaya tövbe etmiştim.Cebimdeki son on kuruşu verip bir kurşunkalem aldım.Çakımla ucunu sivriltip kalemimi hırsla öptüm ve yazmaya koyuldum.Yazmazaydım DELİRECEKTİM....

lale kunt dedi ki...

tan, sizde de mi aynı şeyler :) bizim evde henüz organik tarıma geçiş yapılmadı neyse ki. cosmic ve doğa temalarındayız yıllardır. 37 ekran da türk kadınının vazgeçilmez dostu galiba :)

esin, ay çok fena bişey o ya. kafam şişti resmen, Allah sabır versin. sponge bob'un sesi komik en azından, biraz daha çekilir yani :))

lale kunt dedi ki...

seneryocu2, bana nasıl isterseniz hitap edebilirsiniz. ben de size Ali amca diyebilir miyim? :)
yazdıklarınız blog yazılarım içerisinde beni en mutlu eden yorum oldu. çok teşekkür ederim. sizin gibi birinden, bi öğretmenden bu sözleri duymak benim için çok önemli. beklediğinizi bilseydim daha önceden yazardım :)
çok çok teşekkür ederim. sevgiler, saygılar...

modayauydumblogkurdum dedi ki...

bizim evde aynı sizin ev gibi. dizi izlemek yerine eşim belgesel kanallarında takılır durur ben de bir köşede kitabımı okurum. ancak bir gün gına geldi, sinema kanalı vırt zırt diye bir dünya para veriyoruz digitürk'e oturup sığır izliyoruz. en son isyan ettim kocaya yeter uleyn o kadar parayı sığır izlemeye mi veriyoruz kaç gündür sığır koşuyo biz bakıyoruz diye. kumanda benim oldu ve ama fakat ve de lakin izleyecek bir film bile bulamayan ben paşa paşa sığır kanalını açtım..kumandayı da beyimin yanıcağızına yerleştirdim. canım kitaplarım sağolsun..yemişim tv'yi.

guguk kuşu dedi ki...

heyyy sünger bob benim idolüm biliyomusun:D

lale kunt dedi ki...

vishneli, o kanallarda hiç bişey yok gerçekten. ben de verdiğiğmiz paraya acıyorum.

guguk kuşu, bilmiyodum. benim eşim de öyle :)

Anonim dedi ki...

Nihahaha abla ilk paragraf aynen biz. :D 3 yıldır görmediğim kankim geldi 20 gün kadar önce ve kanalları görünce lanet olası amerikan şivesiyle patlatıverdi espirisini '' Lanet olası zenci hala kıçından küçük televizyonunda bu programlarımı izliyorsun ?''' :D Haftasonu kahvaltılarında ShowTv KanalD ve Star da magazin programları yarışı oluyor onları izlemkten iyidir maymun kıçı,fil hortumu cartoon network :)